İsim benzerliğinden dolayı yanlışlıkla iş feshi

polakavic

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu sabah telefonuma gelen SGK mesajı ile işverenim tarafından iş sözleşmemin sonlandırıldığına dair bir mesaj aldım. Bu mesajın geçerliliğini kontrol etmek için E-Devlet üzerinden baktığımda doğru olduğunu gördüm. Taşeron bir firmaya bağlı olduğumdan işyerindeki yöneticilerime bu durumu aktardım ve kendilerinin böyle bir bilgisi olmadığını öğrendim. Bunun üzerine bağlı olduğum firmanın insan kaynaklarını arayarak durumu izah ettiğimde bir yanlışlık yaptıklarını ve durumun isimlerin aynı olup soyadındaki bir harfin farklı olmasından kaynaklandığını söylediler. Ardından SGK'dan işten ayrılış bildirgesinin iptal edildiğine dair mesaj geldi. Bunun üzerine tekrar konuştuğumda herhangi bir hak kaybımın yaşanmayacağını ve aynı kıdemde devam edeceğimi beyan ettiler. Ancak kafama takılan bir durum var. Sağlık sigortamı kontrol ettiğimde tarihin bu olayın olduğu günde başlatıldığı gözüküyor. Lakin SGK tarafında işe giriş-çıkış belgesi sorgulama kısmında işe ilk girdiğim tarih gözüküyor. Bu durum bana ilerde sıkıntı yaratır mı? Böyle bir olay herhangi birinin başına geldiyse anlatabilir mi?

Bu durumdan dolayı gelen mesajı saklayacağım her ihtimale karşı. İnşallah böyle bir sıkıntıya sebebiyet vermez.

Mesajı sakladığın sürece böyle bir durumda tazminatta sıkıntı olacağını sanmıyorum eskiden gir çık yapıp insanların tazminatlarını yakıyorlardı ama artık yapsalar bile devlet bakıyor ve bir karar veriyor diye biliyorum.

Yani her türlü bir avukat tutar paranı alırsın ama yıllar sürüyor işte.

Mesajı sakladığın sürece böyle bir durumda tazminatta sıkıntı olacağını sanmıyorum eskiden gir çık yapıp insanların tazminatlarını yakıyorlardı ama artık yapsalar bile devlet bakıyor ve bir karar veriyor diye biliyorum.

Yani her türlü bir avukat tutar paranı alırsın ama yıllar sürüyor işte.
O gir çık muhabbetini yapmış olabilirler mi diye düşündüm. Ama bu olay olduğunda e-devletten kontrol ettiğimde giriş tarihim haziran 2022, çıkış tarihimde 25.01.2024 olarak gözüküyordu. Şuanda haziran 2022 giriş tarihim olarak gözüküp çıkış tarihi kısmında tarih yazmıyor. Aynı bu olay hiç yaşanmamış gibi. Sadece sağlık sigortamın başlangıç tarihi değişmiş.

O gir çık muhabbetini yapmış olabilirler mi diye düşündüm. Ama bu olay olduğunda e-Devlet'ten kontrol ettiğimde giriş tarihim haziran 2022, çıkış tarihimde 25.01.2024 olarak gözüküyordu. Şu anda haziran 2022 giriş tarihim olarak gözüküp çıkış tarihi kısmında tarih yazmıyor. Aynı bu olay hiç yaşanmamış gibi. Sadece sağlık sigortamın başlangıç tarihi değişmiş.

Bu olay ne zaman yaşandı çıkış hemen gözükmüyor diye biliyorum. Ya da SGK'yı aradılar bir şekilde düzelttiler sıkıntı yaşamazsın büyük ihtimalle.

Bu olay ne zaman yaşandı çıkış hemen gözükmüyor diye biliyorum. Ya da SGK'yı aradılar bir şekilde düzelttiler sıkıntı yaşamazsın büyük ihtimalle.
Bu sabah yaşandı. 2 saat içinde çıkış bildirgesinin iptal edildiğine dair SGK tarafından bilgilendirme mesajı geldi. Bunun üzerine e-devlete baktığımda düzeldiğini sadece sağlık sigortasının tarihinin değiştiğini gördüm.

Bu sabah yaşandı. 2 saat içinde çıkış bildirgesinin iptal edildiğine dair SGK tarafından bilgilendirme mesajı geldi. Bunun üzerine e-Devlet'e baktığımda düzeldiğini sadece sağlık sigortasının tarihinin değiştiğini gördüm.

O zaman sıkıntı yok gibi duruyor şubat 22-27 arası tekrar kontrol edersin aklında bir şey kalmaması için zaten gir çık yapmaları artık bir işe yaramıyor devlet bakıyor ve ona göre hesaplıyor tazminatı merak etme.,

Şurayı okursan için biraz daha rahatlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı