İşimize yaramayan dersler

Sadece sayılar mı konu? Bir şiir, bir metin hakkında konuşmayacak mısınız? İnsanlar sizin yaptığınız işi mi dinleyecek?
İnsanlar yaptığı mesleği arkadaşlarına anlatmak/dinlemek için mi yapıyor?
Futboldan konuşabilir piyasadan konuşabilir siyasetten konuşabilir tarih hakkında konuşabilir her konu hakkında konuşulabilir.

Aldığın eğitim asal sayılar bile olsa sana bir vizyon katar, azıcık matematik katar. Zekanı ilerletir. Bana kalsa herkes üniversite bile okusun ama...

Kimse sizin diktiğiniz kıyafetlerle yaptığınız yemeklerle ilgilenmiyor. Genel kitlenin ilgisini çekebilecek şeylerden bahsetmezseniz kimse tarafından önemsenmezsiniz.

Önemsenmeyenlerin kim olduğu da belli oldu. 😂

Son düzenleme:
Kimin ne olacağı küçüklükten bilinemez ki. Lise bitene kadar çok çok üst düzey görülen bir ders yok. Haklılık payınız var ama o kadar ayrıntılı ve zor bir sistemi kim tasarlayabilir bilemiyorum. Örneğin bölümümle alakasız, küfür ede ede çözdüğüm çok şey vardı ama şimdi işime yarayan birçok bilgi de var.

Gereksiz bir ders olarak yine de din kültürü ve ahlak bilgisini söyleyebilirim. En azından dersin içeriği düzenlense hatta felsefeyle birleştirilse veya felsefeye dahil bir ünite gibi olsa daha iyi olabilir. Önemli dinler, felsefelerin bilinmesi ve genel kültür açısından önemli.

Geri
Yukarı