İşinin ehli kaporta boya ustası nereden bulunur?

halilcanaka

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Antrenör
Arkadaşlar 2004 model Honda jazz marka aracımız var. Kaporta işlemleri ve komple boya yapılacak. Bilinen, güvenilir usta tanıdığı olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam spesifik olarak kaporta boyacı değil de tabiri caiz ise bir "Honda'cı" usta bulun kendinize önce, sonra tatlı dil ile rica ederek o ustanın birlikte çalıştığı kaportacıya gidin. Genelde her araç ustasının beraber çalıştığı güvendiği bir usta vardır. Örneğin İzmir'de Opel için Kaan Kara Unicorn Servis var, kendisi Opel'in kitabını yazmış da olsa bazı kaporta vs. gibi işlemler için birlikte çalıştığı insanlara gönderiyor araçları.

Hangi ildesiniz?
Ankara hocam.
Hocam spesifik olarak kaporta boyacı değil de tabiri caiz ise bir "Honda'cı" usta bulun kendinize önce, sonra tatlı dil ile rica ederek o ustanın birlikte çalıştığı kaportacıya gidin. Genelde her araç ustasının beraber çalıştığı güvendiği bir usta vardır. Örneğin İzmir'de Opel için Kaan Kara Unicorn Servis var, kendisi Opel'in kitabını yazmış da olsa bazı kaporta vs. gibi işlemler için birlikte çalıştığı insanlara gönderiyor araçları.
Hocam haklısınız. Buradaki ustam bir yere yönlendirdi ama içime sinmedi ve yüksek fiyat talep etti. Bu işlemleri iyi yapmayan bir ustaya yaptırdığımızda geri boyada atma oluyor yada rengi tutturamıyor çünkü. O yüzden iyi bir yer bulabilirsem işinin ehli iyi olacak.

Ankara hocam.

Hocam haklısınız. Buradaki ustam bir yere yönlendirdi ama içime sinmedi ve yüksek fiyat talep etti. Bu işlemleri iyi yapmayan bir ustaya yaptırdığımızda geri boyada atma oluyor yada rengi tutturamıyor çünkü. O yüzden iyi bir yer bulabilirsem işinin ehli iyi olacak.
Ankara için gündüz vakti Ankara'da yaşayan akrabalarıma bir sorayım bakalım bildikleri birisi var mı bana dönüş yaparlar fakat bana kalırsa fiyattan kaçınmayın hocam. Bir araca örnek veriyorum 2 liraya sente kuran ustanın sente ayarı ile 5 liraya sente kuran ustanın sente ayarı birbirinden dağlar kadar farklı olabiliyor. Alakasız bir yerden örnek verdim fakat siz anlayın ana fikri :D Akrabalardan dönüş olursa mesajımı güncellerim ben usta ve adres bilgisi ile beraber.

İstanbula gelebilirseniz bir usta önerebilirim.

Ustayı şöyle anlatayım bir araca başka bir araçtan tavanı alıp tavan koydu aracın yetkili servisi bu araç orijinal raporu verdi.

Tabii ki biz aracı alan kişiyi daha önceden bilgilendirmiştik.
Marka vermiyorum yetkili servis ve markayı kötülememek için.
Sadece ustanın maharetini anlatmaya çalıştım.

İstanbula gelebilirseniz bir usta önerebilirim.

Ustayı şöyle anlatayım bir araca başka bir araçtan tavanı alıp tavan koydu aracın yetkili servisi bu araç orijinal raporu verdi.

Tabii ki biz aracı alan kişiyi daha önceden bilgilendirmiştik.
Marka vermiyorum yetkili servis ve markayı kötülememek için.
Sadece ustanın maharetini anlatmaya çalıştım.
Anladım hocam ama İstanbul'a gelme ihtimalim zayıf şimdilik. Geniş bir zamanım izin durumum olursa götürmeyi düşünürüm. Önceliğim Ankara içi olmasından yana.

Anladım hocam ama İstanbul'a gelme ihtimalim zayıf şimdilik. Geniş bir zamanım izin durumum olursa götürmeyi düşünürüm. Önceliğim Ankara içi olmasından yana.
Hocam Ankara değil de Kaman'da Dede Usta var dediler, ona ulaşıp sorabilirseniz onun tanıdığı usta çok dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı