Isınma normal mi?

alieren2222

Centipat
Bu ısınma bana garip gibi geldi neden olabilir oyun esnasında böyle ısınıyor bilgisayarda bir şey bozulmuş olabilir mi?
bandicam 2021-03-29 22-10-35-213.jpg

Laptopu halam yurt dışından getirdi bana 1 hafta önce.

Laptoplarda genel olarak sıcaklıklar 90 ve üstü görebiliyor. Yani anlayacağınız sıcaklıklar size özel değil, bir sorun olduğunu sanmıyorum. Rahat etmek için işlemci boostunu kapatabilirsiniz.

Isınma gereksiz fazla o zaten belli kaliteli bir termal macun yenileyin öncelik ile belki düşükte olsa virüs olabilir tam tarama yapın. Yeniden sorun çıkartır ise son çözüm olarak soğutucu alın.
Laptoplarda genel olarak sıcaklıklar 90 ve üstü görebiliyor. Yani anlayacağınız sıcaklıklar size özel değil, bir sorun olduğunu sanmıyorum. Rahat etmek için işlemci Boost'unu kapatabilirsiniz.

Ben Laptop'ta High GTA 5 oynuyorum 79 falan oluyor. Bence gereksiz bir ısınma var.

Isınma gereksiz fazla o zaten belli kaliteli bir termal macun yenileyin öncelik ile belki düşükte olsa virüs olabilir tam tarama yapın. Yeniden sorun çıkartır ise son çözüm olarak soğutucu alın.
Hocam ısınma kime göre gereksiz fazla? Laptoplarda 90-95 civarları artık tam yükte kabul edilebilir sayılacak düzeyde.

Ben Acer Nitro 5 ve i5 9300h ile yakın değerler alıyorum ve internette çeşitli testlere baktığımda onlarda benimle hemen hemen aynı değerler alıyorlar. Bence herhangi arıza ya da başka bir sorun yok.

Hocam öncelikle 90 derece laptop için şöyle, mesela benim eski laptopumda 90 derecede oyun takılmıyordu fakat yeni aldığım PC de işlemci 85 dereceyi gördüğünde bilgisayar kendini yavaşlatıyor ve frenliyor. Size tavsiyem 95 üstüne çıkmasın. 95 altındayken de eğer herhangi bir kasma ya da yavaşlama ya da voltaj düşüklüğü yaşamıyorsanız sıkıntı yoktur. Ama 95 üstü her zaman sıkıntılıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı