Isınma sorunu 74.7 derece

Bora1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Benim toplama bir bilgisayarım var. Ağırlaşmıştı açtım kasayı temizledim işlemci fanı çıkarırken tırnakları kırıldı acemilik işte. Yan sanayi ürünüydü fan.
İntel’in aynı fanını aldım takıyorum çalışıyor sonra fazla ısınıyor. 20 30 saniye sonra kapatıyor kendini. Fan oturmamıştır dedim oturttum onu iyice aynı şeyi yaptı öncelik sorun bu.

Açamayınca soğutucu soğuyor ve 2 dakika civarı çalışıyor. Onda da ekran gelmiyor. Hem vga dan hem ekran kartından ekran kartını çıkardım vga ya bağladım çalışmadı. Power 230 w harici fanı da çalıştırmıyor. Saçma sapan bir sistem zaten. Kasa hoparlörü ledli sıcaklık gösterimi falan var kendim yapmasam farklı şeyler söylerdim.

Bu sorunları nasıl çözebilirim yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca laptopumda da ısınma sorunu var. Yüksek performansta çalışıyorum. Yüksek performans alamıyorum. Bir şeyler yapınca ağırlaşıyor kapanıyor ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun'un takma çıkardıktan sonra tekrar taktığında temassızlık yaşamış olabilir. Termal macunu yenilemen faydalı olabilir. Miktarı zaten satılan miktar oluyor genelde, yüzey az, miktar az.

Dizüstünde ise güç ayarlarından maksimum işlemci seviyesini %100'den 90'lara çekebilirsin.

Peki teşekkür ederim. Masaüstünde işlemcinin 70 derecelere gelip kapanmasının ekran kartıyla ilgisi olabilir mi? Çünkü 2 dakika kadar çalıştığı zaman ekrana görüntü gelmiyor. Farklı sorunlar olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı