İskandinav ülkelerine nasıl gidilebilir?

KShieda

Hectopat
İskandinav ülkeleri çok ilgimi çekiyor ve ülkemizdeki hayat koşullarını göz önüne aldığımız zaman diğer ülkelerde yaşamak kişiye daha yararlı gibi. Yaşama amacıyla (Eğitim değil) göç etmek istiyorum. Duyduğum kadarıyla İskandinav ülkelerinde neredeyse herkes İngilizce biliyor ve konuşabiliyor, dillere yatkın olduğumu belirterek; Buna rağmen onların dilini önceden öğrenip gitmek bana ek olarak bir avantaj sağlar mı? Bu süreç konusunda bilgisi olan, yardımcı olabilecek var mı?

Orada işçi, eleman vs. olarak çalışman gerekiyor. Yeter ki bir iş bul, başvuru yap, çalışma izni çıkar gerisi kolay. Bir de orada belli bir miktar yatırım yaparsan, iş kurarsan, konut alırsan vatandaşlık alabilirsin.

İskandinav ülkeleri çok ilgimi çekiyor ve ülkemizdeki hayat koşullarını göz önüne aldığımız zaman diğer ülkelerde yaşamak kişiye daha yararlı gibi. Yaşama amacıyla (eğitim değil) göç etmek istiyorum. Duyduğum kadarıyla iskandinav ülkelerinde neredeyse herkes İngilizce biliyor ve konuşabiliyor, dillere yatkın olduğumu belirterek; buna rağmen onların dilini önceden öğrenip gitmek bana ek olarak bir avantaj sağlar mı? Bu süreç konusunda bilgisi olan, yardımcı olabilecek var mı?

Paran varsa çok kolay.

Geri
Yukarı