İslam ahlakı kitabı nereden bulunur?

bitwise

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
1
Gecenlerde fotografcida beklerken onun musteriler okusun diye koydugu kitaplar arasinda gorup okudum 15-20 dk, cok begendim. Akilsiz gibi de not almadim yazarini, acelem vardi.

İslam kulturunde gecen ahlaki anektodlardan bahsediyordu ufak alintilar seklinde.

Ornegin -> İslam ahlakinda yakin iki arkadas, es dost, akraba arasina girip oturulmaz, o kisilerden uygun olanin yanina oturulur gibi. Bir nevi nezaket kurallari el kitabi gibi ama İslam felsefesi ile yogurulmus.

Simdi Google'da aradigimda tonla secenek cikiyor, hangisi benim aradigimdi diye bulamiyorum. Acaba bileniniz ya da benzerini onerebilecek olaniniz var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gecenlerde fotografcida beklerken onun musteriler okusun diye koydugu kitaplar arasinda gorup okudum 15-20 dk, cok begendim. Akilsiz gibi de not almadim yazarini, acelem vardi.

İslam kulturunde gecen ahlaki anektodlardan bahsediyordu ufak alintilar seklinde.

Ornegin -> İslam ahlakinda yakin iki arkadas, es dost, akraba arasina girip oturulmaz, o kisilerden uygun olanin yanina oturulur gibi. Bir nevi nezaket kurallari el kitabi gibi ama İslam felsefesi ile yogurulmus.

Simdi Google'da aradigimda tonla secenek cikiyor, hangisi benim aradigimdi diye bulamiyorum. Acaba bileniniz ya da benzerini onerebilecek olaniniz var mi?

Ben de vardı önceden dediğin gibi bir kitap. Atmadıysam atayım. Bayağı eski bir kitaptı 45 yılı vardır belki. Mavi renkli bir kitaptı sanırsam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olabilir

Kitabın kapağını hatırlamıyor musunuz?

Hayir, Islam Ahlaki ile alakali oldugunu hatirliyorum sadece. Rengi, tam metni yok aklimda. Oyle alelade bir hareketle alip okumaya baslamistim.
Bunun çok daha eskisi vardı atmış olabilir.
IMG_20240322_174410.jpg

Rahmetli dededen kalma bunlar.
IMG_20240322_174241.jpg

O zaman böyle eserleri hakikat neşriyat basıyordu en çok.

Geri
Yukarı