İslamcıların İslam'dan soğutması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Araştıran Ateist" diye bir şey yoktur. Yanlış yerden araştırmış veya bilmek istediği kadarını araştırmış Ateist vardır 🙃.
Ateistlik saçma, tanrı kesinlikle vardır diyorsunuz yani? Hocam yargılamak bana düşmez ama hayatınızda kaç kere din kitaplarını okuyup derin bir araştırma yaptınız?

"Araştıran Ateist" diye bir şey yoktur. Yanlış yerden araştırmış veya bilmek istediği kadarını araştırmış Ateist vardır 🙃.
Hocam ben de Müslümanım lakin bu görüşe çok katılmıyorum. Sonuç olarak o da bir inanç. Yanıldıklarını ben de düşünüyorum ama yine de bu tür bir itham doğru değil.

Hocam ben de Müslümanım lakin bu görüşe çok katılmıyorum. Sonuç olarak o da bir inanç. Yanıldıklarını ben de düşünüyorum ama yine de bu tür bir itham doğru değil.
Tamam da, İslam diyor bunu 😄.

Aman istediğimiz kadar Müslüman olalım;
- Namaz yok,
- Allah'ı zikretme yok,
- Kötü şeyler izlemek var.

Bu yüzden de dinden soğuyoruz.

Ya, mesela en basit örneğin bugün "din uçak düşene kadardır" diye konu açtım ardından bir his geldi, "ne yaptın sen?" diye. Evet Allah'a inanıyorum aslında ama sorun şu ki o bildiğiniz fes takan kendilerini "İslam'ın öncüleri" olarak ilan eden kısım böyle konuştukça insanın tepesi atıyor, küplere binmeyi bırak küpler ile drift atıyorsun. Aynı etki sizde de vardır illaki değil mi? Bu arada bahsettiğim kısım Hz. Peygamberler değil. Biliyorsunuz işte. Neyse, umuyorum ki benim gibi birkaç insan daha çıkar.

İşte diyanetin bakanı ve kadir popcorn gibiler.

Aman istediğimiz kadar Müslüman olalım;
- Namaz yok,
- Allah'ı zikretme yok,
- Kötü şeyler izlemek var.

Bu yüzden de dinden soğuyoruz.
Bu dediklerinizi yapmayan kişiler Müslüman olmaz zaten :D

Ateistten bir farkı yok bunları yapmıyorsa. Sadece "Allah var" der.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı