İslamda Evi Geçindirme Görevi Neden Babaya Verilir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ApiGeta5Açarmı

Hectopat
Daha fazla  
Neden mi babaya verilir ? Çünkü erkekler biyolojik olarak kadınlara göre üstündür. Fiziksel üstünlüğü çalışma performasını kadından daha güçlü kılar. Bu da erkeğin yaratılış avantajıdır. Bu sebepten ötürü çalışmaya daha elverişlidir. Gerek verdiği kararlar olarak kadınlara oranla duygusal davranmaması gerek kas gücü olarak İSLAM erkeğin evi geçindirmesini zorunlu kılar. Çünkü kadınlar hormonsal olarak erkeklere oranla daha düzensiz ve anlık değişimlere uğrar. Bu sebeplerden ötürü İSLAM erkeğin evi geçindirmesini ZORUNLU kılar. Ancak bu demek olmuyor ki kadınlar çalışamaz. Kadınlarda bal gibi çalışıp ev geçindirebilir. Sonuçta HZ. Muhammed in kendi eşi dahi Hz. Muhammed den daha zengindi. İyi forumlar..

Misyoner bir rahip kutuplardaki bir Eskimo avcısına Hristiyanlığı anlatmak için gider. Rahibin anlattıklarını dinleyen Eskimo, ”Eğer günahın ve tanrının ne olduğunu bilmeseydim, o zaman da cehenneme gider miydim?” diye sorduğunda ”Hayır” yanıtını alır.

Eskimo şaşkınlıkla sorar bu defa: ”Neden? O halde neden bana bunları anlattın?”

Beni burada Eskimo gibi düşünebilirsin... Birilerinin bir zamanlar kadına biçtiği roller 21. yüzyılda beni ilgilendirmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı