İslamda Cariyeler?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu konunun bu forumda açılması da hem hoşuma gitti hem de saçma geldi bunu da belirteyim. Kuranda da geçtiği gibi işi ehline vereceksin burada Recep Bey gibi teknoloji uzmanı bir kişiden teknoloji konusunda faydalanabilirsek ne mutlu bize ama kalkıp da din konusunda yardım istemek bence mantıklı olmaz bu bir örnekti.

Kendisini hiçbir konu için referans almam. Ne dediğini bilmeyen bir zat. Kendisinin dediklerini doğru olarak kabul edeceksek, dünyanın şu anki yaşını da kabul etmemeliyiz. Bilim karşıtlığı "Milyarlar ve milyonlar da neymiş, ne saçmalıkmış?" demesinden belli oluyor. Zaten bilimi istemeyen toplumların 2018 yılındaki halini görebiliyoruz. Dolaysıyla tekrardan örnek alınmaması gerekildiğini belirtirim.

Sonuç olarak sorunuz için kesin bir şey söyleyemem. Birisi A der, diğeri ise B der. Bence kendiniz okuyun ve yorumlayın. Ki Türkçesi ile bir yere varılamadığını kendimce doğruladım. En azından İbn-i Kesir tefsirinden başlanılabilir. Din konusuna çok fazla zaman ayırmak, çok şey öğrenmek gerekiyor. Zira kutsal kitap da bir yana, 1000 küsur senelik bir tarihi durum var. İş uzun yıllarımızı ayırmaya kadar gidiyor. Ben o kadar meraklısıyım ya da bu durumu kafamın içerisinde çözmek istiyorum, diyorsa, buyursun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı