İslam'da evrim var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sahte maymun fosilleri ile mi kanıt oluyormuş?
snake fossil

Bu gördüğünüz fosil yılanların atası. Zamanla yılanlar bacaklarını kaybederek sürüngen oluyor.

Paralel evrende yaşıyoruz sanırım. Muhabbet kuşları konuşuyor da acaba onlarla bağlantımız var mı? Herhalde atalarımız bir kuşu kıstırmış zamanında. Onlarda uzaktan akraba sanırım.
Maymunlar ormanlık alanda yaşadıkları için o bölgeye uyum sağladılar, ancak Homo Sapiens ise savanada ve açık alanda yaşadığı için ona uyum sağladı.
Sana en basit örnek; Kutup Ayısı ve Boz Ayı, bunlar akraba değil mi? Biri soğuk bölge de yaşadığı için oraya göre evrim geçirmiş.

Evrim var olan bir durum zaten! Ben de Darwin'i kabul edemiyorum artık.
Ama tanrı inancı olan bir insanın Darwin'i kabul etmesi imkansızdır. Kabul edemez.

Evrimi "maymundan gelmek" olarak çarpıtıyorsunuz. Balinaların körelmiş bacakları ve kuyruksokumu için ne diyeceksiniz?
Yada ayak parmaklarımız kısa olması veya kuyruk sokumumuz olmasına rağmen kuyruğumuzun olmaması gibi.

Paralel evrende yaşıyoruz sanırım. Muhabbet kuşları konuşuyor da acaba onlarla bağlantımız var mı? Herhalde atalarımız bir kuşu kıstırmış zamanında. Onlarda uzaktan akraba sanırım.

evrimagaci.org_public_content_media_0e7bad80fcbd08f1dd521cdabc0823c5.jpg

İnsan evrimini böyle düşünebilirsiniz. "primat" adında bir memeli takımından geliyoruz.

Evrim var olan bir durum zaten! Ben de Darwin'i kabul edemiyorum artık.
Ama tanrı inancı olan bir insanın Darwin'i kabul etmesi imkansızdır. Kabul edemez.
Evrim Tanrı'nın yaratma şeklidir. Yani evrim rastgele ve tesadüfen olmaz, evrimi Tanrı (arapçası: Allah) yönetir.

Lütfen birisi Kuranı Kerim'den Evrim ile çelişen bir ayet göstersin bana!
Gösteremezsiniz çünkü Evrim İslam ile çelişmez...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı