Islanmış fanı bilgisayara takmak

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Merhaba.

Yağmur yağarken takim çantası balkonda kalmış. Maalesef açık bir şekilde. Tornavidalarım ıslanmış. O problem değil ama fan da ıslanmış. 12 cm bir fan.

Şu an her yeri kurudu. Islak veya nemli kalması imkansız.

Ben bu fanı tekrar taksam anakart zarar görür mü? Açıkçası takmaya korkuyorum. Bir sorun çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Yağmur yağarken takim çantası balkonda kalmış. Maalesef açık bir şekilde. Tornavidalarım ıslanmış. O problem değil ama fan da ıslanmış. 12 cm bir fan.

Şu an her yeri kurudu. Islak veya nemli kalması imkansız.

Ben bu fanı tekrar taksam anakart zarar görür mü? Açıkçası takmaya korkuyorum. Bir sorun çıkar mı?
Fan çalışıyor mu? Koşa devre yapmış olabilir.

İçindeki devreyi kontrol etmek çok kolay. Alt kapağı açtıktan sonra orada mili tutan bir parça olacak, onu tornavidayla çıkartın. Sonrasında fanın göbeğinden yukarı çekince altta devre gözükecektir. Orayı kontrol edin, olmadı fön makinesinin soğuk tarafıyla hava üfleyin.
Full suyun içine girmediği sürece bir şey olacağını sanmıyorum. 3 pinliyse 5-12V arası bir güç kaynağıyla test edebilirsiniz.

İçindeki devreyi kontrol etmek çok kolay. Alt kapağı açtıktan sonra orada mili tutan bir parça olacak, onu tornavidayla çıkartın. Sonrasında fanın göbeğinden yukarı çekince altta devre gözükecektir. Orayı kontrol edin, olmadı fön makinesinin soğuk tarafıyla hava üfleyin.
Full suyun içine girmediği sürece bir şey olacağını sanmıyorum. 3 pinliyse 5-12V arası bir güç kaynağıyla test edebilirsiniz.
Her fanda mil kısmı açılmıyor bende bir tane fan vardı onun mil kısmı açılmıyordu.

Bir konunun bir tanesinde birisi fanlarını yıkayıp taktığını ve çalıştırdığını söylemişti. Bir sorun yaşamamış.

Geçen temizlikte bende aynısını yaptım. Ama yıkarken de göbek harici sadece kanatları yıkıyoruz. Yağmurda kalması biraz daha farklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı