ISLC için en iyi ayarlar nelerdir?

yareyare

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben 16 GB RAM kullanıyorum. Geçende Islc'yi indirdim en iyi ayarlar hangisidir acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-27 103836.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-27 103836.png
    39,4 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Önerilen ayarlar:

Eskiden Windows ile alakalı bir problem vardı, o sebeple ISLC kullanılıyordu ancak artık ne kadar kullanışlı tartışılır.

RAM'iniz düşükse, RAM'i ciddi derecede kullanan oyunlar oynuyorsanız ve bu düşük RAM problemi Windows'un önbelleğe alınmış öğeleri temizlemedeki yavaşlığından dolayı oyunlarda takılmaya sebep oluyorsa o zaman kullanılabilecek bir program. Bu bahsi geçen takılmaları yaşamıyorsanız performansa bir etkisi olmayacaktır. 16 GB ve üstü RAM varsa kullanmaya gerek olmayabilir. Ben de kullanmıştım öneriler neticesinde ancak yararı veya zararı oldu mu inanın fark etmedim. Ancak kullanıp da memnun olanlar var, hafife almamak gerek.

Son düzenleme:
Merhaba,

Önerilen ayarlar:

Eskiden Windows ile alakalı bir problem vardı, o sebeple ıslc kullanılıyordu ancak artık ne kadar kullanışlı tartışılır.

RAM'iniz düşükse, RAM'i ciddi derecede kullanan oyunlar oynuyorsanız ve bu düşük RAM problemi Windows'un önbelleğe alınmış öğeleri temizlemedeki yavaşlığından dolayı oyunlarda takılmaya sebep oluyorsa o zaman kullanılabilecek bir program. Bu bahsi geçen takılmaları yaşamıyorsanız performansa bir etkisi olmayacaktır. Ben de kullanmıştım öneriler neticesinde ancak yararı veya zararı oldu mu inanın fark letmedim. Ancak kullanıp da memnun olanlar var, hafife almamak gerek.

Bende şimdi 16 GB RAM var takılma sonu çok yaşamıyorum ama arada bir giriyor bazen o yuzden yine de deniyeyim dedim önerilen ayarları sordum.

Merhaba,

Önerilen ayarlar:

Eskiden Windows ile alakalı bir problem vardı, o sebeple ıslc kullanılıyordu ancak artık ne kadar kullanışlı tartışılır.

RAM'iniz düşükse, RAM'i ciddi derecede kullanan oyunlar oynuyorsanız ve bu düşük RAM problemi Windows'un önbelleğe alınmış öğeleri temizlemedeki yavaşlığından dolayı oyunlarda takılmaya sebep oluyorsa o zaman kullanılabilecek bir program. Bu bahsi geçen takılmaları yaşamıyorsanız performansa bir etkisi olmayacaktır. 16 GB ve üstü RAM varsa kullanmaya gerek olmayabilir. Ben de kullanmıştım öneriler neticesinde ancak yararı veya zararı oldu mu inanın fark etmedim. Ancak kullanıp da memnun olanlar var, hafife almamak gerek.

Hocam peki bir öneriniz var mı ayar olarak.

Son düzenleme:
ISCL'nin forumunda bir kullanıcı ve ISLC'nin geliştiricisinin verdiği cevaplara göre 16 GB RAM için default yani varsayılan ayarlar yeterli.

1.png

2.png

Bu son mesajda da both textbox derken aşağıdaki ikiliden bahsediyor. 16 GB RAM için ikisi de 1024 olabilir diyor.

3.png

Ancak Reddit'teki bir kullanıcı da başka ayarlar paylaşmış:

4.png

Bu kullanıcının 16 GB için önerdiği ayarlar şu şekilde:

• ISLC çalışıyorsa "stop" tuşuna basarak durdurun.
  • İlk kutuyu 1024 olarak bırakın.
  • İkinci kutuya sistemdeki toplam RAM miktarının yarısını girin. Yani 8192.
  • Alttaki iki tiki tikleyin (Start ISLC... ve Launch ISLC... ile başlayan cümleler).
  • Enable custom timer'ın tikini işaretleyin ve Wanted olan yeri 0.5 yapın.
  • İsterseniz polling rate'i de 500 ms olarak değiştirebilirsiniz.
  • Ayarlar bitince Start tuşuna basın.

Yeni konular

Geri
Yukarı