İşlemci 0,7 GHz Çalışma Sorunu

Berkcan Uğur

Kilopat
Daha fazla  
Benim bilgisayarımda hiçbir sorun yoktu, performansım çok iyiydi. Ta ki fanımda küçük bir sorun olana kadardı. Fanımda küçük bir sorun oldu ve 2.60 GHz işlemci şu anda 0,8, 0,7 gibi değerlerde çalışıyor. Bunun sebebi fan mıdır? (Fansa yenisini alıcağım (laptop) tavsiyelerini varsa yazarsanız sevinirim.)

Fanında ne gibi bir sorun olduğunu yazmamışsın ama sanıyorum ki artık çalışmıyor. Isındığı için hızını arttırmıyor olabilir.

Arkadaşımın babası bilgisayar mühendisiydi ve bana dedi ki fanın da yamulma var.Bundan sonrada bu sorun ortaya çıktı işlemcim bir oyunda0,8 hızında çalışıyor bu fan sorunundan önce 2,5 gibi bir değerde çalışıyordu.

Kardeşim sistem boştayken işlemci kendini minimum güç kullanmak için 0.8 e çekiyor. Bende 6700k i7 işlemci var o da öyle. 0.800 boştayken. Oyun falan açtığın zaman 4.2 gerçi ben overclock ile 4.6 ya çektim onuda. Oyun oynarken yada bi işlem yaparken tekrar bak zaten göreceksin yükseldiğini. Bi problem değil yani o iyi bişey aslında işlemcinin uzun ömürlü olması için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı