İşlemci +105 Derece

Bende de ayni 1155 soketi kullanan i5 2500K var. Su an masaustunde tarayici ve arkada bir oyun acikken 15W kullaniyor. Bu halde 37C gordum. Senin SS'ta 5W kullanirken dahi 105C'lere cikmis. Kalici cozume kadar gecici olarak Throttle Stop kullanarak ya da BIOS'tan saat carpanini dusurerek isiyi dusur bence. Kalici bir hasar olusmasin.

Dosya Ekleri

• coretemp.jpg
    coretemp.jpg
    36,4 KB · Görüntüleme: 79
Gerçek hesabımda +5 aug var ama kolsuzum bayağı. Sorun değilse Kaiyaku nick.
Bende de biraz kolsuzluk var gibi :) Bu arada ayriyetten teşekkür ederim hocam .
Bende de ayni 1155 soketi kullanan i5 2500K var. Su an masaustunde tarayici ve arkada bir oyun acikken 15W kullaniyor. Bu halde 37C gordum. Senin SS'ta 5W kullanirken dahi 105C'lere cikmis. Kalici cozume kadar gecici olarak Throttle Stop kullanarak ya da BIOS'tan saat carpanini dusurerek isiyi dusur bence. Kalici bir hasar olusmasin.
Hocam size o resmi attığımda oyun oynuyordum yani yükteydi bilgisayar.
şimdi sadece Chrome açıkken çekip attım :

Dosya Ekleri

• kljl.PNG
    kljl.PNG
    11,5 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Bende de biraz kolsuzluk var gibi :) Bu arada ayriyetten teşekkür ederim hocam .

Hocam size o resmi attığımda oyun oynuyordum yani yükteydi bilgisayar.
şimdi sadece Chrome açıkken çekip attım :
Yine de cok yuksek. Kiyaslarsak bendeki 15W harcarken 37C, sendeki 1W harcarken 58C. 7z ile 2dk. performans testi yaptim. 54C'ye cikti. Orta seviye bir sogutucu var. Herhalde ben de iki yildir macun degistirmemisimdir. Macun da kilosu 5 TL'ye satilan en dandik macunlardan. ☺ Fan ve kasanin ici de toz dolu. Temizleyemedim bir turlu. 😭 Aldigim deger buna ragmen olan deger. Bence makinenin zarar gormemesi adina elinizi cabuk tutun derim.

Dosya Ekleri

• 7z.jpg
    7z.jpg
    154,6 KB · Görüntüleme: 76
Yine de cok yuksek. Kiyaslarsak bendeki 15W harcarken 37C, sendeki 1W harcarken 58C. 7z ile 2dk. performans testi yaptim. 54C'ye cikti. Orta seviye bir sogutucu var. Herhalde ben de iki yildir macun degistirmemisimdir. Macun da kilosu 5 TL'ye satilan en dandik macunlardan. ☺ Fan ve kasanin ici de toz dolu. Temizleyemedim bir turlu. 😭 Aldigim deger buna ragmen olan deger. Bence makinenin zarar gormemesi adina elinizi cabuk tutun derim.
Anlıyorum Hocam.Siparişlerim gelince de durumları paylaşacağım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Evet canlarrr, işlemci fanı ile termal macun bugün geldi hızlı kargoymuş :)
Tertemiz kasamı yeniden sildim, fön makinesiyle tozunu aldım, herşeyi taktıktan sonra bilgisayarı açtığımda çok ama çok güzel olumlu sonuçlar aldım :)
Ve sonuçlar:
Sistem boşdayken;
Anlıyorum Hocam.Siparişlerim gelince de durumları paylaşacağım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Evet canlarrr, işlemci fanı ile termal macun bugün geldi hızlı kargoymuş :)
Tertemiz kasamı yeniden sildim, fön makinesiyle tozunu aldım, herşeyi taktıktan sonra bilgisayarı açtığımda çok ama çok güzel olumlu sonuçlar aldım :)
Ve sonuçlar:
Sistem boşdayken;
1 saat oyundayken
Herkesin eline emeğine sağlık iyiki varsınız canlar sizleri seviyorum <3

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,8 KB · Görüntüleme: 71
  • Ekran Alıntısı.PNGFFFF.PNG
    Ekran Alıntısı.PNGFFFF.PNG
    449,6 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı