İşlemci 95 derece oluyor

bkmoguz

Femtopat
Daha fazla  
PUBG Lite oynarken sistemim mavi ekran verip reset atmıştı. Konuyu daha önce mavi ekran diye de açmıştım. Bugün MSI Benchmark kurup oyundayken sistem sıcaklıklarına baktım 4K'da ve Ultra ayarlarda işlemcimin sıcaklığı 95 C çıktığını gördüm. Ekran kartımda en fazla 88 C kadar çıktı. Fakat geçen seferki gibi mavi ekran ya da başka bir hata vermedi. Önceki mavi ekran hatası Memory management diye verdi minidump dosyasını da yükleyip bakmıştım, sonucunda RAM'lerimi test ettim sorun çıkmadı. Şimdi sorum şu. Sistemimdeki stok soğutucu yetmiyor olabilir mi? Yani normal mi bu dereceler? Ya da RAM'lere XMP yapmıştım, onları Auto'ya çektim, bu yüzden mi vermedi? Kafam çok karıştı anlayamadım. Ne yapmam gerek? Soğutucuya mı ihtiyaç var? Kasa mı hava almıyor? RAM'ler mi uyumsuz? Lütfen yardım ediniz.

Tamam hocam. İyi bir soğutucu almanızı tavsiye ederim. Kasa hava akışı olarak iyi değil.

Zaten genel olarak bir sonuç çıkartmışsınız. İşlemci için daha iyi bir soğutucu alabilirsiniz. Stok soğutucu iyi de olsa kötü bir kasada gerçekten iş yapmıyor. Onun dışında kasanızda açıkta fan yerleri varsa aliexpress'den vs. ucuz fan alarak doldurmaya bakmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı