İşlemci 95 dereceye çıkıyor

Zaquare

Hectopat
Daha fazla  
Robocarft adlı oyunu oynarken değişik bir sıcaklık hissettim kokusu bile geldi bir baktım işlemci 95 derece olmuş sizce nedeni ne olabilir stok fan var macun bilgisayarı aldığımdan beri yok hiç macun sürmedim yani sizce nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birebir aynı sorunu ben de yaşıyordum. Bilgisayarı ilk aldığım haliyle bir tek egzoz fanıyla kullandım bir yıl boyunca. İşlemcide en son 95 dereceleri gördüm. Ön tarafa 2 üste 2 fan takarak, ayrıca işlemci fanını değiştirerek işlemci sıcaklığını yük altında en fazla 55 derecelere kadar düşürdüm. Hatta şurada konum var ilgilenirseniz. Kasa Fanlarını Nasıl Yerleştirmeliyim? - Technopat Sosyal

Özetleyecek olursak ilk olarak işlemci macununu yenileyin. Sonra işlemci fanını değiştirin, daha sonra kasaya ilave fan takın. Adım adım sıcaklıkları gözlemleyin.

Kasadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. R5 2600 gibi bir işlemci, kasa mesh olsun veya olmasın kasadan dolayı 95 dereceye çıkmaz. Fan olmadan testler yapılıyor bu derece etkileyeceğini düşünmüyorum.
İşlemci voltajı ile alakalı olabilir ve O.C yaptınız mı?
Ne zamandan beri macun değiştirmeden kullanıyorsunuz? Montaj yeni ise montajı tekrar kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı