Kasa Fanlarını Nasıl Yerleştirmeliyim?

SamJam

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Kasamın önünde, yanda veya üstte fan bulunmuyor. Bir tek arkada egzoz fan var. İşlemci için kule tipi iki fanlı soğutucu aldım. Gayet memnunum. Bir tek ekran kartı oyunlarda 70 derecelere ulaşıyor. Üst tarafta iki tane fan yuvasına biri içeri biri dışarı olacak şekilde iki tane fan taksam nasıl olur? İçeri temiz hava bir yerden girmiyor çünkü. Ya da üst tarafta iki taneyi egzoz fan olarak kullansam?

Merhaba. Kasamın önünde, yanda veya üstte fan bulunmuyor. Bir tek arkada egzoz fan var. İşlemci için kule tipi iki fanlı soğutucu aldım. Gayet memnunum. Bir tek ekran kartı oyunlarda 70 derecelere ulaşıyor. Üst tarafta iki tane fan yuvasına biri içeri biri dışarı olacak şekilde iki tane fan taksam nasıl olur? İçeri temiz hava bir yerden girmiyor çünkü. Ya da üst tarafta iki taneyi egzoz fan olarak kullansam?

Kasanın şekline ve hava slükilasyonuna bağlı. (Yanlış yazdığımı biliyorum)

Genelde kasanın ön ızgaralarına hava beslemesi için fan eklenir. Siz de öyle yapıp GPU'nun daha rahat hava almasını sağlayabilirsiniz.

Kasanın fotoğrafını atsanız veya modelini belirtseniz keşke...
Kasamın markası ve modeli: Rampage Spectra Rainbow Fan ve Ledli USB 3.0 Midt ATX Gaming Kasa

Rampage SPECTRA Tempered Glass Rainbow Fan ve Ledli 1*Usb 3.0 + 2* Usb 2.0 Gaming Kasa - Rampage Şurada fotoğrafları bulunuyor.
Genelde kasanın ön ızgaralarına hava beslemesi için fan eklenir. Siz de öyle yapıp GPU'nun daha rahat hava almasını sağlayabilirsiniz.
Ön tarafta fan yeri var takılacak fakat ön kapak tamamen orayı kapatıyor. Hava alacak bir yer yok yani fan taksam dahi. Niye fan yeri yapmışlar anlamadım. Gerçi şimdi baktım. Önde sağda ve solda boşluklar varmış.

Arka ve üst kısımlardan hava çıkışını sağlayın. Kasanın bir inceleme videosuna baktığımda videoyu çeken şahıs ön tarafına 3 adet fan koyulabildiğinden bahsetmiş. İmkânınız varsa öne en az 2 tane, üste de bir tane fan alıp takın.

Hocam kasaya temiz hava girişi önden olması gerekir. Ön kısmına fan takıp temiz hava girişi sağlayabilirsiniz. İsterseniz tepe fanlarını takarak daha fazla sıcak havayı dışarı atmasını sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf atın elimden geldiğince çizip atayım.
Bir de toplam fan sayınız.

Çoğu kişi yazmış ama, sıcak hava yukarı çıktığı için üstteki fanlar sıcak havayı dışarı atacak şekilde, arka fan da aynı şekilde dışarı atacak şekilde montaj edilmesi lazım. Serin hava girişi de önden olmalı. Onun dışında tepe fanı yoksa takmanızı tavsiye ederim...

Yeni konular

Geri
Yukarı