İşlemci birden 1, 37 GHz Oluyor

Prelüd

Hectopat
İşlemcim 3 GHz sularında gidip gelirken birden 1, 37 GHz oluyor ve çok kasıyor, sonra nadiren eski gücüne dönüyor. Bunu hep 3 GHz sularında tutmanın bir yolu yok mu?

1590525674775.png

1590525724847.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerim DDR3, dediklerinizi yapmaya çalışacağım. CPU Frequency kısmını 500 yaptığımdan beri bilgisayarım eğer güç kaynağından kapatıp beklemezsem asla açılmıyor. Oradaki sayıyı nasıl ayarlayıp kendi işlemcimin çarpanını bulacağımı ve orada 0-500 arasındaki sayıyı nasıl ayarlayacağımı hala anlayamdım.

Pek emin değilim bazen boşta 60 derece bile oluyor. Önerdiğiniz bir termal macun var mı?

BIOS ayarlarını default ayarlara alıp jumper Free ve CPU configations kısmına girip fotoğraf atabilir misiniz?

CPU confirgations kısmında CPU ratio varsa onun üzerine gelip atarsanız daha iyi olur.

BIOS ayarlarını default ayarlara alıp jumper Free ve CPU configations kısmına girip fotoğraf atabilir misiniz?

CPU confirgations kısmında CPU ratio varsa onun üzerine gelip atarsanız daha iyi olur.

Jumper Free diye bir bölüm bulamadım. İstediğiniz diğer fotoğraflar ektedir.
1590788345504.png

1590788364270.png

Hangisini atacağımı bilemediğim için iksini de attım, kusura bakmayın.

Jumper Free diye bir bölüm bulamadım. İstediğiniz diğer fotoğraflar ektedir.
Eki Görüntüle 577029
Eki Görüntüle 577031
Hangisini atacağımı bilemediğim için iksini de attım, kusura bakmayın.

Teşekkürler OC tweaker mesünde olacak işiniz multipler/voltage change bölümüne yıkladığınızda size 31, 5 çarpalı bir sıralama verecek yanında da kaç GHz değeri olduğu yazar oradan 3, 5GHz veya 3, 6GHz gibi değer seçip F10 ile kaydedip çıkınca sadece o değerde takılı kalacaktır. İlk sayfada yazmıştım ilk başta BIOS ayarlarını defeult yapın bir de overclock modu manuel yapın ve bırakın garanti olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu videodaki gibi yapabilirsiniz başka şeyleri karıştırmanızı önermem sadece overclocking Mode'yi manuel yapıp multipleri istediğiniz GHz'ye getireceksiniz iyi bir soğutma alıp overclock yaparım derseniz CPU Frequancy'yi 200 yerine 210 220 gibi değer yazın başka şekilde oynamayın zarar verebilirsiniz parçalarınıza.

Son düzenleme:
Teşekkürler OC tweaker mesünde olacak işiniz multipler/voltage change bölümüne yıkladığınızda size 31, 5 çarpalı bir sıralama verecek yanında da kaç GHz değeri olduğu yazar oradan 3, 5GHz veya 3, 6GHz gibi değer seçip F10 ile kaydedip çıkınca sadece o değerde takılı kalacaktır. İlk sayfada yazmıştım ilk başta BIOS ayarlarını defeult yapın bir de overclock modu manuel yapın ve bırakın garanti olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu videodaki gibi yapabilirsiniz başka şeyleri karıştırmanızı önermem sadece overclocking Mode'yi manuel yapıp multipleri istediğiniz GHz'ye getireceksiniz iyi bir soğutma alıp overclock yaparım derseniz CPU Frequancy'yi 200 yerine 210 220 gibi değer yazın başka şekilde oynamayın zarar verebilirsiniz parçalarınıza.

Hocam gerçekten çok teşekkür ederim, problemi hallettim sayılır. Lakin durup dururken işlemci kullanımı %90 civarı oluyor sizce neden olabilir. Ayarlarım ektedir.

1591094207780.png

Mesajınızı en iyi cevap olarak seçecektim, lakin en iyi cevap seçme seçeneği yok. Kusura bakmayın.

Hocam gerçekten çok teşekkür ederim, problemi hallettim sayılır. Lakin durup dururken işlemci kullanımı %90 civarı oluyor sizce neden olabilir. Ayarlarım ektedir.

Eki Görüntüle 580251

mesajınızı en iyi cevap olarak seçecektim, lakin en iyi cevap seçme seçeneği yok. Kusura bakmayın.

Birşey değil anlık olarak yükselmesi hakkında hiçbir fikrim yok herhangi bir uygulama anlık olarak kullanımı kendine çekip sonra bırakıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı