İşlemci boşta 100 derecede çalışıyor

JekiBoy

Hectopat
Bilgisayar birkaç gün önce oyunlarda durduk yere kasmaya başladı, arkadaşın tavsiyesiyle işlemci sıcaklığını kontrol ettim çıkan manzara bu. İşlemci sıcaklığının değeri sistem boştayken 100 dereceye çıkıyor. Sebebi termal macundan olabilir mi? PC'yi boşuna tamire yollamak istemiyorum. Kaliteli termal macun önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• aa.PNG
    aa.PNG
    39,1 KB · Görüntüleme: 59
  • bb.PNG
    bb.PNG
    102,4 KB · Görüntüleme: 52
Pekala olabilir. MX-4, Kryonaut.

Hocam ben de yaşamıştım bunu işlemci fanını söktüyseniz geri tam takamamış olabilir misiniz?

Bilgisayar birkaç gün önce oyunlarda durduk yere kasmaya başladı, arkadaşın tavsiyesiyle işlemci sıcaklığını kontrol ettim çıkan manzara bu. İşlemci sıcaklığının değeri sistem boştayken 100 dereceye çıkıyor. Sebebi termal macundan olabilir mi? PC'yi boşuna tamire yollamak istemiyorum. Kaliteli termal macun önerilerinizi bekliyorum.
yaşamaz yaşamaz

Soğutucu bileşenlerini kontrol edin, Görev Yöneticisi'nden arkada çalışan anormal bir uygulama var mı ona bakın işlemciyi kullanan. Virüsler ile mining yapılabiliyor. Ayrıca bilgisayar performans modunda ise boşta dahi Boost MHz kullanıyor olabilir. Boşta MHz değerlerini kontrol edin.Dengeliye çekmeyi deneyin.Soğutma kısmından bi controler yazılımı var ise kontrol edin fan hızlarını.

Geri
Yukarı