Işlemci boşta 50-55 derece normal mi?

ErenUnal

Hectopat
Arkadaşlar merhaba yeni bir termal macun aldım "Cooler Master mastergel reguler" sistemime uyguladım. İşlemcimi overclocklu olarak kullanıyorum 3.83 GHz'da 3337V ile başlıkta belirtmiş olduğum değerler sizce boşta normal mi?

İşlemci: Intel Core 2 Extreme QX9650 temel frekansı 3.00
Soğutucu: Soğutucuyu kesinlikle değiştireceğim şu an kullandığım Rampage ıceberg light
Yeni aldığım termal macun: Tekrar belirteyim "Cooler Master mastergel reguler"

İşlemci soğutucu'nuz yüzünden o değerler normal, Arctic Freezer 34 Esports Kırmızı CPU Soğutucu Fiyatı Almanızı öneririm.
Soğutucu markası kötü ama boşta 55° bu soğutucu için bile kötü. Her ne kadar dandik olsada kule tipi soğutucu sonuçta.
Bence sebebi termal macun değişiminden hemen sonra bakıyorsanız macun tam oturmamıştır. Benimde başıma geldi. Macunun oturması için en azından 12 saat beklemelisiniz. 1-2 gün sonra tekrar bakın. Beklemelisiniz derken bilgisayarı kullanabilirsin ama işlemciyi fazla yüke sokma. Ya da macunu sürerken veya soğutucuyu takarken hata yaptın. Bence macun oturmasa bile 55° fazla yine de siz O.C yapmışsınız yani 1-2 gün işlemciyi fazla yüke sokmadan bilgisayarı kullanın sonunda bizle değerleri paylaşın.

Son düzenleme:
Rampage Iceberg Light kötü bir soğutucu yani değerler normal. Soğutucunun TDP değeri 105W ve işlemcinizin stock TDP değeri 130W üstüne OC yapmışsınız. Değerlerde sorun yok. O soğutucu o CPU'ya uygun değil sadece.

Rampage Iceberg Light kötü bir soğutucu yani değerler normal. Soğutucunun TDP değeri 105W ve işlemcinizin stock TDP değeri 130W üstüne OC yapmışsınız. Değerlerde sorun yok. O soğutucu o CPU'ya uygun değil sadece.
Harbiden 130W mış. Eski işlemcilerim TDP değerinin fazla olduğunu biliyordumda bu kadar olduğunu bilmiyordum. Bu durumda soğutucudan. Overclock'u kaldırın şimdilik. Yeni soğutucu alınca tekrar yaparsınız. Ve yaptığınız O.C az da değil. 3.00 dan 3.87Ghz e mi? Bu gerçekten yürek ister.

Harbiden 130W mış. Eski işlemcilerim TDP değerinin fazla olduğunu biliyordumda bu kadar olduğunu bilmiyordum. Bu durumda soğutucudan. Overclock'u kaldırın şimdilik. Yeni soğutucu alınca tekrar yaparsınız. Ve yaptığınız O.C az da değil. 3.00 dan 3.87Ghz e mi? Bu gerçekten yürek ister.
Biri yüksek TDP mi dedi :)
Daha bu rekoru kıran işlemci olmadı herhalde.

@ErenUnal O soğutucuya göre o değerler bence normal hatta iyi bile derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı