İşlemci boşta bile 4 GHz

Befehle

Kilopat
Moderatör arkadaşlardan özür dilerim.

İşlemci hızım sistem boştayken bile 4 GHz ve bu da fanların çok çalışmasına sebep oluyor sanırım. İnternette birçok şey gördüm dengeli mod vs. gibi buraya danışmadan yapmayayım dedim. Oyundayken de 4 GHz ama bu iyi bir şey sanırım. Sistem boşta iken düşük GHz oyunda iken yüksek GHz şeklinde ayarlamak mümkün mü acaba?

Laptop kullanıyorum HP Pavilion 16 modeli.

PC'nin güç seçenekleri performans modundaysa normal moda al.

Bu ikisi var hocam akşamdan beri bir şeyler yapıyorum pili de daha iyi performans moduna aldım fakat değişen bir şey olmadı yine. Bu sefer de ntoskrnl.exe diye bir uygulama yüksek CPU kullanımına başladı bununla ilgili ayrı konu açacaktım fakat ceza yedim açamadım o yüzden yapabileceğim bir şey var mı merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

1674643943921.png

BIOS'tan SpeedStep açabilirsin Intel ise.

BIOS'da o seçenekler yok hocam i5 10300H işlemci HP Pavilion 16 modeli.

Moderatör arkadaşlardan özür dilerim.

İşlemci hızım sistem boştayken bile 4 GHz ve bu da fanların çok çalışmasına sebep oluyor sanırım. İnternette birçok şey gördüm dengeli mod vs. gibi buraya danışmadan yapmayayım dedim. Oyundayken de 4 GHz ama bu iyi bir şey sanırım. Sistem boşta iken düşük GHz oyunda iken yüksek GHz şeklinde ayarlamak mümkün mü acaba?

Laptop kullanıyorum HP Pavilion 16 modeli.

Hocam büyük ihtimalle dengeli mod vs işlemci boştayken işlemci tam güç modunda alınmış olmalı güç ve güç ayarlar kısmından hangisi seçili ise planı değiştir gelişmiş seçeneklerden CPU kullanımı yaziyor olmalı hocam oradan GHz inizi boşta düşürebilirsiniz oyuna girerken yükseltebililirsiniz hocam ugraşmak istemiyorsanız ise 2 tane farklı güç planı açıp ayarlarsınız hocam.

Geri
Yukarı