İşlemci boştayken 80 derecede çalışıyor

EmirKaraca

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, daha önce böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Son iki haftadır işlemci herhangi bir iş yapmıyorken yüksek sıcaklık ve kullanımla karşı karşıya kaldım. Bilgisayara göz atarken MsMpEng.exe adlı bir yazılımın çok fazla bellek kullandığını fark ettim. İnternetten birkaç video izleyip kapatmaya çalıştım fakat pek bir faydası olmadı. Bilgisayarı açtıktan 10 saniye sonra kasadan fazla yoğun bir ses geliyor, ses azalıyor derken tekrar artıyor. Bu şekilde ilerliyor ve işlemci boşta dururken 80 dereceyi görüyor. Ne yapmam gerekiyor?

resim_2021-05-17_102650.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, daha önce böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Son iki haftadır işlemci herhangi bir iş yapmıyorken yüksek sıcaklık ve kullanımla karşı karşıya kaldım. Bilgisayara göz atarken MsMpEng.exe adlı bir yazılımın çok fazla bellek kullandığını fark ettim. İnternetten birkaç video izleyip kapatmaya çalıştım fakat pek bir faydası olmadı. Bilgisayarı açtıktan 10 saniye sonra kasadan fazla yoğun bir ses geliyor, ses azalıyor derken tekrar artıyor. Bu şekilde ilerliyor ve işlemci boşta dururken 80 dereceyi görüyor. Ne yapmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 1027065

Hocam Kaspersky gibi güçlü bir a.v ile taratmanız yararınıza olacaktır belki de bir şeyler bulur.

Eki Görüntüle 1027065
virüs falan değil bu. Windows defenderın arka plan işlemcisi. Bazen çok çalışabilir. Biraz bekle
Virüse benziyor 🤔
hayır değil

"MsMpEng.exe" Windows güvenliği içindir. Ayrıca işlemcinin boşta veya yükte 80 derece olması normal değil kasanızı baştan aşağı temizleyin ve termal macun yenilemesi yapabilirseniz mükemmel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı