İşlemci çalışma zamanı 8 gündür açık görünüyor

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
sddsfsdffdsdsf.JPG

Arkadaşlar bilgisayarı 1 hafta içinde mutlaka yeniden başlatmışımdır fakat böyle görünüyor, bu arada bilgisayarı kapatınca ilk prizi kapatıp sonra bütün fişleri çekerim, böyle görünmesi normal midir?

Hızlı başlatma ayarı açık ise her kapatmada sistemi tam kapanmadığı için orası öyle gözükür. Hızlı başlatma bir nevi sistemi uyku moduna almak gibi bir şey, uyku modu nasıl arkada bıraktığın şeyleri açık bırakıyorsa hızlı başlatma buna yakın olduğu için sistem tam kapatılmamış oluyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Güç ayarlarına gidip "hızlı başlatma" seçeneğini kapatın.

Hızlı başlatma ayarı açık ise her kapatmada sistemi tam kapanmadığı için orası öyle gözükür. Hızlı başlatma bir nevi sistemi uyku moduna almak gibi bir şey, uyku modu nasıl arkada bıraktığın şeyleri açık bırakıyorsa hızlı başlatma buna yakın olduğu için sistem tam kapatılmamış oluyor.

Eki Görüntüle 682636

Ya aslında bunun bana bir zararı yok şu an, hızlı başlatmanın açık olması mı daha iyi kapalı olması mı, çoğunluk nasıl kullanıyor, ve ben bilgisayarı kapatıp fişi çektiğimde falan elektrik kesintisinden etkilenir mi?(Bu soru çok saçma oldu etkilenmeyeceğini biliyorum ama yine de sorayım dedim)

Yani kısacası hızlı başlatmayı açık mı kullanmalıyım kapalı mı?

Bir zararı olur mu açık kullanmanın?

Ya aslında bunun bana bir zararı yok şu an, hızlı başlatmanın açık olması mı daha iyi kapalı olması mı, çoğunluk nasıl kullanıyor, ve ben bilgisayarı kapatıp fişi çektiğimde falan elektrik kesintisinden etkilenir mi?(Bu soru çok saçma oldu etkilenmeyeceğini biliyorum ama yine de sorayım dedim)

Yani kısacası hızlı başlatmayı açık mı kullanmalıyım kapalı mı?

Bir zararı olur mu açık kullanmanın?
Kapatmaz daha iyi olacaktır.
Hiç bir eksisi olmaz hatta artısı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı