İşlemci çekirdek sayısı nasıl eski haline getirilir?

Darkelix

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın çekirdek sayısını 8'de kullanıyordum ve Valorant oynarken +100 FPS alıyordum. Sonra işlemcim 4 çekirdekli olduğu için bir sorun olmasın diye çekirdek sayısını dörte çaktim ve Valorant girdiğimde çok düşük FPS'ler almaya başladım. Bunu tekrar eski haline getirmek için yine aynı menüye gittiğimde maksimum çekirdek sayısı dört olmuştu. Sorum şu, nasıl tekrar 8 çekirdekli kullanabilirm?

Dosya Ekleri

• resim_2023-07-03_095721247.png
    resim_2023-07-03_095721247.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın çekirdek sayısını 8'de kullanıyordum ve Valorant oynarken +100 FPS alıyordum. Sonra işlemcim 4 çekirdekli olduğu için bir sorun olmasın diye çekirdek sayısını dörte çaktim ve Valorant girdiğimde çok düşük FPS'ler almaya başladım. Bunu tekrar eski haline getirmek için yine aynı menüye gittiğimde maksimum çekirdek sayısı dört olmuştu. Sorum şu, nasıl tekrar 8 çekirdekli kullanabilirm?
Tiki kaldırırsanız düzelebilir. Bu arada işlemciniz 4 çekirdekli ise 8 kullanamazsınız onlar threadlerdir.

Dostum o ayar hiçbir ise yaramiyor. Sadece gelistiricilier icin yapilmis bir ayar. Otomatikte zaten billisayar ne kadar ihtiyaci varsa kullaniyor. Cekirdeklerin gitmesi durumu bende de olmustu araştirdim bulamadim. PC'ye format attim duzeldi. Eger ki bulamazsan format at duzelir. Ama bir daha o ayarlari kurcalama.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı