İşlemci çekirdeklerini limitleme yazılımı

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Monster laptopum var, cihaz turbosuz bir şekilde kullanıyorum. İşlemcimin çekirdek yüzdeliklerini limitleyebileceğim program var mıdır acaba? %100 değil de maksimum %75'ini kullanabilsin gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel XTU ile birçok ayar yapılabiliyor. Ayrıca MSConfig üzerindende çekirdek sınırı getirilebiliyor. Neden böyle bir şeye ihtiyacınız var garip geldi.

Denetim Masası>Güç Seçenekleri>İstediğiniz planın "Plan ayarlarını değiştir">Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>İşlemci güç yönetimi>En yüksek işlemci durumu'ndan ayarlayabilirsiniz.
Ama performansınızın düşeceğini unutmayın, gerçekten gerekli değilse tavsiye etmem şahsen.

Sıcaklıklardan dolayı yapıyorsan bunun yerine undervolt yap.
Undevolt uygulamaşım, fakat ısınıyor maalesef.
Teşekkürler deneyeceğim.

Sıcaklık dereceleriniz nedir?

85-90 Turbo ile, cihaz ise Abra A5 v16.6..3. 2020'den bu yana termal macun bakımı falan yapılmadı. Daha doğrusu işten kafamı kaldıramadığım için servise gidemedim.

85-90 derece bu cihaz için normal. Downclock ya da undervolt yapmanıza gerek yok. Arka havalandırmalardan biri kapalı olduğu için beklenmedik şekilde sıcaklıklar artıyor. Her yıl 1 defa bakıma göndermenizde fayda var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…