İşlemci Chrome'da 60 derece oluyor

60 derece yüksek değil mi? Onda bir tane sucuk pişirilir. Hatta sıcaklık 60'ı aşarsa kesinlikle işlemci yanar.

işlemci boştayken ideal sıcaklık aralığı: 35-50 derece. işlemci yük altındayken ideal sıcaklık aralığı: 60-85 derece. Ekran kartı boştayken ideal sıcaklık aralığı: 30-40 derece. Ekran kartı yük altındayken ideal sıcaklık aralığı: 60-85 derece.

işlemci boştayken ideal sıcaklık aralığı: 35-50 derece. işlemci yük altındayken ideal sıcaklık aralığı: 60-85 derece. Ekran kartı boştayken ideal sıcaklık aralığı: 30-40 derece. Ekran kartı yük altındayken ideal sıcaklık aralığı: 60-85 derece.
Biz sadece Chrome açıkken diyoruz kafası güzel kardeşim.

Dizüstü bilgisayarımın bakımını 2-2.5 ay önce yapmıştım bir sorun yoktu fakat son 1 haftadır Chrome'da 60 derecelerde geziniyor. R oyunda 80 derece oluyor ki bilgisayar sıcaklık düşürmek için frekans kısıyor. Bu da FPS'imi düşürüyor maalesef. Bu aylarda normal midir yoksa sorun bende mi?

Benim eski laptopta o kadar işlemci kullanırdı. Ekran kartın var mı acaba yani harici ekran kartın. Sistemin kötü ise bu gayet normal ama onun en fazla 2 3 yıl ömrü kalmıştır.

Benim eski laptopta o kadar işlemci kullanırdı. Ekran kartın var mı acaba yani harici ekran kartın. Sistemin kötü ise bu gayet normal ama onun en fazla 2 3 yıl ömrü kalmıştır.
Eski laptop ve evet harici ekran kartı yok zaten 2-3 seneye yeni bilgisayar alırım okul işleri ve arada GeForce Now kullanmak için var bu.

Mobil işlemciler 93 civarından sonra dert edilmeli ki GE/GP model bilgisayarlar bile bu derecelere yer yer çıkmakta. 85 gayet normal fakat frekansı 85'de kısmaması lazım öncesinde 98-100 görüp frekansı kısmış olabilir. Hw İnfo ile maksimum sıcaklığa bakmak gerekiyor.
Chrome için biraz fazla gibi ama oyunda değerler normal. Masaüstü değil sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı