Çözüldü İşlemci çıkarılıp takıldıktan sonra çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErenBcn

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. İşlemciyi çıkarıp takmadan önce normal sıcaklıkta çalışıyordu ama çıkarıp geri taktıktan sonra çok ısınmaya başladı. Fanı çıkardığımda termal macun bana az gibi geldi ama emin olamadım ve geri taktım. Termal macunla mı alakalı acaba?

Çözüm
Oturttuğumu düşünüyorum ama bugün tekrar çıkarıp takarım.

Fanı oynatmayı deneyin. Hafifce sallanıyorsa tam oturmamış.
Evet, çalışıyor.

Fan çalışıyor. Boşta dengeli güç ayarında 75 derece oyunda 95 dereceye kadar çıkıyor şu an.

Macun ne önerirsiniz? Çok pahalı alabilecek durumda değilim şu an. 50-60 TL'lik iyi var mıdır?

Arctic MX-4 alabilirsin.
Merhaba. İşlemciyi çıkarıp takmadan önce normal sıcaklıkta çalışıyordu ama çıkarıp geri taktıktan sonra çok ısınmaya başladı. Fanı çıkardığımda termal macun bana az gibi geldi ama emin olamadım ve geri taktım. Termal macunla mı alakalı acaba?

Termal macunu az sürmüş olabilirsin belki, ya da soğutucu montajını yanlış yapmış olabilirsin.

İşlemcinin fanı vs sorunsuz çalışıyor mu?
Evet, çalışıyor.
Macun az gelmiş olabilir. Soğutucuyu tam oturtamamış olabilirsin. Fanın çalışıyor mu bir de kaç C•?
Fan çalışıyor. Boşta dengeli güç ayarında 75 derece oyunda 95 dereceye kadar çıkıyor şu an.
Termal macun az koymuşsunuzdur. Yeniden sürün ve fanınızın tam oturmuş mu diye kontrol edin.
Hocam işlemci çıkarıp takıldığında macun dağılabiliyor yeniden sürürseniz eski haline gelir.
Termal macunu az sürmüş olabilirsin belki, ya da soğutucu montajını yanlış yapmış olabilirsin.
Macun ne önerirsiniz? Çok pahalı alabilecek durumda değilim şu an. 50-60 TL’lik iyi var mıdır?

Oturttuğumu düşünüyorum ama bugün tekrar çıkarıp takarım.

Fanı oynatmayı deneyin. Hafifce sallanıyorsa tam oturmamış.
Evet, çalışıyor.

Macun ne önerirsiniz? Çok pahalı alabilecek durumda değilim şu an. 50-60 TL'lik iyi var mıdır?

Arctic MX-4 alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı