İşlemci çıkarıp takma sonrası görüntü gelmiyor

enes.pehlivan53

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, işlemci fanını temizlemek maksatlı bir işe giriştim maalesef işlemci fana yapışmış çıkarıp temizledim tekrar yerine monte ettim işlemcideki tellerin tam oturduğuna kırık veya eğik olmadığına eminim, kabloları zaten sökmedim ama yine de doğru soketlerde olduklarına eminim, tüm sistem çalışıyor gibi PC açılıyor gibi, fakat görüntü gelmiyor klavye veya mouse çalışmıyor. Kulaklığa elektrik geliyor resimlerdeki gibi her yere güç geliyor gibi gözüküyor. Fakat monitörde hiç görüntü yok, bu işlemden 15 dk önce PC gayet çalışıyordu işlemci sök taktan sonra bu sorun başladı. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_7790.jpeg
    IMG_7790.jpeg
    154,7 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_7789.jpeg
    IMG_7789.jpeg
    170,7 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_7787.jpeg
    IMG_7787.jpeg
    141,2 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_7788.jpeg
    IMG_7788.jpeg
    154,8 KB · Görüntüleme: 29
Aynı sorunu bende yaşamıştım bütün her şeyi tek tek sökmek zorunda kaldım hatta AMD 3600 idi amacım termal pasta yenilemekti bu sorunun nedenini BIOS pilini çıkarıp bekledim kasa güç fişini de söküp açma kapatma tuşuna belli bir süre basarak bekledim tekrar taktım açıldı ama bir sorun vardı Windows sürekli kendini resetliyordu sorunun işlemci değil sistemin kurulu olduğu NVMe SSD yüzünden olduğunu format attıktan sonra testlerde öğrendim.

Sisteminde ne varsa sök kulaklık fare vesaire sadece varsa kilit kodun için klavye kalsın BIOS'unu anakartını resetle CPU ve CPU fanınında oturduğunda emin olduysan.

İşlemcini bilmiyorum varsa içirisinde grafik birimi ekran kartını söküp anakarttan CPU üzerinden de görüntü almayı dene aklıma gelenler bunlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı