İşlemci çok mu ısınıyor?

deidemia

Centipat
Daha fazla  
Selam, laptop bilgisayarımda AMD Ryzen 7 5800H var. Geçtiğimiz günlerde bilgisayarımı garanti dahilinde bakıma gönderdim ve işlemci fanının değiştiğini söylediler. Fanı değiştirmemiş olma ihtimallerinden şüphelenmiyorum.

Önceden de en basit oyunda bile 98 dereceleri gören işlemci servisten geldikten sonra da 98 dereceyi görüyor. Sizce bu durum normal mi, değilsen neden kaynaklanıyor olabilir?

Havalar sıcak. Oda sıcaklığın yüksekse 30C falan. 85-95 arası çalışması normal.
98'i görüp iniyorsa çok sıkıntı değil ama sürekli 98-100 civarı çalışıyorsa cihazda sıkıntı var.

Selam, laptop bilgisayarımda AMD Ryzen 7 5800H var. Geçtiğimiz günlerde bilgisayarımı garanti dahilinde bakıma gönderdim ve işlemci fanının değiştiğini söylediler. Fanı değiştirmemiş olma ihtimallerinden şüphelenmiyorum.

Önceden de en basit oyunda bile 98 dereceleri gören işlemci servisten geldikten sonra da 98 dereceyi görüyor. Sizce bu durum normal mi, değilsen neden kaynaklanıyor olabilir?
İşlemciye sürülen termal macun kaliteli değil ise bundan kaynaklanıyor olabilir. Zaten fanda değişmiş benim aklıma başka bir şey gelmedi.

Havalar sıcak. Oda sıcaklığın yüksekse 30C falan. 85-95 arası çalışması normal.
98'i görüp iniyorsa çok sıkıntı değil ama sürekli 98-100 civarı çalışıyorsa cihazda sıkıntı var.
Oyun açık değilken sorun yok ama oyunu açınca fix 90 küsur derecelerde takılıyor. Hani büyük oyun olsa sesim çıkmayacak ama indie oyunlarda bile ısınması biraz tedirgin etmişti beni. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı