İşlemci darboğaz olan sistemde ekran kartına yük bindirme

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
E8500 AMD Radeon HD 7850 2GB Gigabyte 945GCM-s2l 4GB
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
Hikvision 256gb
Ekran kartı
Radeon HD 7850 2 GB
Anakart
Gigabyte 945GCM-S2L
İşlemci
E4500
Merhaba. E4500 işlemci ve HD7850 2 GB ekran kartım var oyunlarda işlemci kullanımı %100 ekran kartı kullanımı %15-20 seviyelerinde dolanıyor bu da FPS düşmesine neden oluyor ekran kartı kullanımını nasıl arttırabilirim acaba?

Merhaba. E4500 işlemci ve HD7850 2 GB ekran kartım var oyunlarda işlemci kullanımı %100 ekran kartı kullanımı %15-20 seviyelerinde dolanıyor bu da FPS düşmesine neden oluyor ekran kartı kullanımını nasıl arttırabilirim acaba?

Çözünürlüğü arttırabilirsin, oyunu en yüksek ayarlara alabilirsin.

Çözünürlük artırdığın zaman darboğaz azalır.

Monitörüm 1440*900 bende o çözünürlükte oynuyorum zaten. Acaba grafik ayarlarını arttırsak FPS artar mı? Ekran kartına yük bindiren grafik ayarı varsa onları açarsak yükselir mi bu konuda bilginiz var mı?

Allah Allah oyunu bilmeden buna nasıl karar verdiniz acaba?

Sen bizden ne duymak istiyosun birader yaz o zaman oynadığın oyunu insanlar senin için burada yalvaracak mı yardımcı olmak için, sahip olduğumuz bilgi donanımıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz işte sistemin rezalet derecede kötü ve eski yeterli dahi olsa eski olduğu için arıza yapıyor veya daha da kötü hale gelmiş bile olabilir PSU bile olabilir sıkıntı güç iletiminde sıkıntı oluyor olabilir hani oyunda hem düşük ayarlarda hem yüksek ayarlarda kasma yapıyorsa demek ki donanımsal bir sıkıntın var yazılımsal olduğunu düşünüyorsan zaten ilk format atarsın temiz kurulum yaparsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı