Çözüldü İşlemci değişimi sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wosvos72

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
RAM
Corsair 2x8 GB 3000 Mhz
Anakart
Asus Prime B350 Plus
Merhaba. Bu tarz konular elbet vardır ama çok anlayamadım o yüzden tekrar sormak istedim. ASUS Prime B350 Plus anakartıma Ryzen 5 5500 işlemci taktım ve şu an bilgisayar çalışıyor ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. İşlemciyi satın almadan önce BIOS güncellemesini yapmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar bir kontrol edin. Özellikle de pinlere bakın. Soğutucu bloğun da fazla baskı uygulamadığından emin olun. Macun da bulaşmış olabilir.

Merhaba. Bu tarz konular elbet vardır ama çok anlayamadım o yüzden tekrar sormak istedim. ASUS Prime B350 Plus anakartıma Ryzen 5 5500 işlemci taktım ve şu an bilgisayar çalışıyor ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. İşlemciyi satın almadan önce BIOS güncellemesini yapmıştım.
Yaptığınız BIOS güncellemesini kontrol ettiniz mi R5 5500 desteği var değil mi?
Version 6042 için R5 5500 desteği gelmiş.
Yeni işlemci taktıktan sonra algılamak için birkaç kere yeniden başlatıyor bu konuda da bilginiz varsa. Sonraki kullanımlarda olduğu gibi 2-3 saniyede görüntü gelmez. İlk sefer için belki 1 dakika filan sürebilir.

Değişim sırasında RAM'ları çıkardınız mı çünkü RAM'larda bu sorun olabiliyor çıkarıp tekrar deneyin işlemcinin altındaki pinlerede bir bakın.

RAM'ları daha sonrasında çıkarıp geri taktık. Pinlere de tekrar baktık. Bir sorun yoktu.

Yaptığınız BIOS güncellemesini kontrol ettiniz mi R5 5500 desteği var değil mi?
Version 6042 için R5 5500 desteği gelmiş.
Yeni işlemci taktıktan sonra algılamak için birkaç kere yeniden başlatıyor bu konuda da bilginiz varsa. Sonraki kullanımlarda olduğu gibi 2-3 saniyede görüntü gelmez. İlk sefer için belki 1 dakika filan sürebilir.

6042 güncellemesini yaptığımı net bir şekilde hatırlıyorum fakat 15-20 saniye bekleyip tepki olmayınca kapattım bunun hakkında bir bilgim yoktu. Ekran siyah hiçbir tepki yok bu normal mi?

BIOS sürümü eskiyse eski işlemciyi tekrar takın öyle BIOS'u güncelleyin.

Eski işlemci elimde değil ama güncellediğimi net bir şekilde hatırlıyorum.

Tekrar bir kontrol edin. Özellikle de pinlere bakın. Soğutucu bloğun da fazla baskı uygulamadığından emin olun. Macun da bulaşmış olabilir.

İşlemciyi çıkardık geri taktık bir sorun yoktu. Macun nereye bulaşmış olması sıkıntı yaratır mı?

İşlemci soketine de girme ihtimali var. Güzelce kontrol edin.

RAM'ları daha sonrasında çıkarıp geri taktık. Pinlere de tekrar baktık. Bir sorun yoktu.

6042 güncellemesini yaptığımı net bir şekilde hatırlıyorum fakat 15-20 saniye bekleyip tepki olmayınca kapattım bunun hakkında bir bilgim yoktu. Ekran siyah hiçbir tepki yok bu normal mi?

Eski işlemci elimde değil ama güncellediğimi net bir şekilde hatırlıyorum.

İşlemciyi çıkardık geri taktık bir sorun yoktu. Macun nereye bulaşmış olması sıkıntı yaratır?

Önceki işlemciniz ne idi çünlü PSU yetmiyor olabilir güç tüketimine bakın.

İşlemci soketine de girme ihtimali var. Güzelce kontrol edin.

Çıkarttığımızda yoktu sadece işlemci üzerine yayılmıştı.

Önceki işlemciniz ne idi.

Ryzen 3 2200G'idi.

Şu an tekrar açtım yanımda çalışıyor klavye mouse ışıkları yanıyor kasa ışıkları da aynı şekilde monitör de yeşil ışık yanıyor ekranda hiç görüntü yok.

Çıkarttığımızda yoktu sadece işlemci üzerine yayılmıştı.

Ryzen 3 2200G'idi.

Şu an tekrar açtım yanımda çalışıyor klavye mouse ışıkları yanıyor kasa ışıkları da aynı şekilde monitör de yeşil ışık yanıyor ekranda hiç görüntü yok.
Görüntüyü nereden almaya çalışıyorsunuz bu arada? Ekran kartı nedir? Önceki işlemciniz APU imiş. Şu anda harici ekran kartı olmadan görüntü de alamazsınız o konuda da bilginiz var değil mi? İşlemcide grafik birimi olmadığı için ya grafik birimi olan işlemci ya da harici bir ekran kartına ihtiyacınız olacak 2200'ü değiştirince.

Yeni konular

Geri
Yukarı