Çözüldü İşlemci değişimi sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wosvos72

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
RAM
Corsair 2x8 GB 3000 Mhz
Anakart
Asus Prime B350 Plus
Merhaba. Bu tarz konular elbet vardır ama çok anlayamadım o yüzden tekrar sormak istedim. ASUS Prime B350 Plus anakartıma Ryzen 5 5500 işlemci taktım ve şu an bilgisayar çalışıyor ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. İşlemciyi satın almadan önce BIOS güncellemesini yapmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci montaj işlemi kontrolü ve BIOS sürümü kontrolünün ardından tek kanal RAM ile sistemi başlatmayı deneyin.

CSM kapalı mı açık mı? Technopat'ın bir YouTube videosunda aynı sorun yaşanmıştı. Dakika 5:30

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CSM'nin tam ne olduğunu bilmiyorum. MSI anakart kullanmıyorum. HDMI kabloya geçince ekran geldi.

3 hafta önce yapmıştım şimdi bana farklı bir ekran geldi.

Görsel çeviriden baktım şöyle yazıyor.

Firmware TPM için depolama alanının verilerini /yapısını değiştirecek.
Yeni bir işlemci algılandı.
TPM işlevlerini uygulamadıysanız y tuşuna basın...
Önceki fTPM ayarkarını tutmak ve sistem önyüklemesşne devam etmek için n tuşuna basın.

CSM'nin tam ne olduğunu bilmiyorum. MSI anakart kullanmıyorum. HDMI kabloya geçince ekran geldi.

Son attığıma bakın.

İşlemci montaj işlemi kontrolü ve BIOS sürümü kontrolünün ardından tek kanal RAM ile sistemi başlatmayı deneyin.

Hepsini yaptım. Kablo değiştirince ekran geldi.

Görsel çeviriden baktım şöyle yazıyor.

Firmware TPM için depolama alanının verilerini /yapısını değiştirecek.
Yeni bir işlemci algılandı.
TPM işlevlerini uygulamadıysanız y tuşuna basın...
Önceki fTPM ayarkarını tutmak ve sistem önyüklemesşne devam etmek için n tuşuna basın.

Son attığıma bakın.

Y'ye basıp devam ettim. BIOS'a girdi RAM MHz ayarladım yeni bir ekran geldi F1'e basıp devam etmemi söylüyor ama tam ne yazdığını anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkmaya çalış BIOS'tan olmazsa bir de kapatıp n basmayı dene belki bu sefer olur yazıda öyle diyordu.

Sorun çözüldümü.

Evet BIOS'tan çıkıp devam ettim. Şimdi DisplayPort kablosuyla tekrar bağladım. Düzeldi. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı