Çözüldü İşlemci değişimi sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wosvos72

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
RAM
Corsair 2x8 GB 3000 Mhz
Anakart
Asus Prime B350 Plus
Merhaba. Bu tarz konular elbet vardır ama çok anlayamadım o yüzden tekrar sormak istedim. ASUS Prime B350 Plus anakartıma Ryzen 5 5500 işlemci taktım ve şu an bilgisayar çalışıyor ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. İşlemciyi satın almadan önce BIOS güncellemesini yapmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar hakkında deneyimini de farklı bir konuda anlatırsan güzel olur hocam. Ben de 1050 Ti ile kullanacağım da, fazlasıyla merak ediyorum performansını hahah.

Tabii ki tam nereye konu açmam gerekiyor bilmiyorum ama şimdi en basitinden Valorant üzerinde deneyeceğim. Başka bir konuda deneyimlerimi paylaşırken etiketlerim.

Aynı işlemciyi aynı işlemleri yaparak bugün denedim görüntü alamadım bozuk olduğu kanaatindeyim ekrana görüntüyü asla yansıtamadim

Farklı kablolar ile (hdmi dp) ramleri çıkartarak bios pilini çıkartmayı dahi denedim eski işlemci Ryzen 5 2400 g idi ekran kartı da 5500xt iade etmeyi düşünüyorum

Aynı işlemciyi aynı işlemleri yaparak bugün denedim görüntü alamadım bozuk olduğu kanaatindeyim ekrana görüntüyü asla yansıtamadim.

Farklı kablolar ile (HDMI DP) RAM'leri çıkartarak BIOS pilini çıkartmayı dahi denedim eski işlemci Ryzen 5 2400G idi ekran kartı da 5500XT iade etmeyi düşünüyorum.

Anakartınız BIOS güncellemesi olmadan destekliyor mu?

BIOS'unu güncelledin mi?
Evet hatta güncel sanıyordum ilk yeni işlemciyi denediğimde görüntü gelmedi eskiyi tekrar taktığımda normal bir şekilde açıldı biosun yeni sürümünü görüp eski işlemciyle güncelledim fakat sonuç aynı şöyle bir ayrıntı var yeni işlemci takılıyken güç tuşuna 5 saniye basılı tutunca dahi reset atmıyor, gücü kesmiyordu sistem

Evet hatta güncel sanıyordum ilk yeni işlemciyi denediğimde görüntü gelmedi eskiyi tekrar taktığımda normal bir şekilde açıldı biosun yeni sürümünü görüp eski işlemciyle güncelledim fakat sonuç aynı şöyle bir ayrıntı var yeni işlemci takılıyken güç tuşuna 5 saniye basılı tutunca dahi reset atmıyor, gücü kesmiyordu sistem
Yeni konu açarsan daha iyi yardım alabilirsin.

Evet hatta güncel sanıyordum ilk yeni işlemciyi denediğimde görüntü gelmedi eskiyi tekrar taktığımda normal bir şekilde açıldı BIOS'un yeni sürümünü görüp eski işlemciyle güncelledim fakat sonuç aynı şöyle bir ayrıntı var yeni işlemci takılıyken güç tuşuna 5 saniye basılı tutunca dahi reset atmıyor, gücü kesmiyordu sistem.

Hocam ayni anakartin AB350M Gaming 3 varyasyonu var bende ve 1300Xden 5500'e geçince ayni senin dediklerini yasadim. CPU fanı bir sure dönüp duruyordu geri kalan ayni senin problem. Nasıl çözdunuz. Cevaplayabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı