Çözüldü İşlemci değişimi sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 4.0 GHZ O.C -SAPPHIRE NITRO+ RX 580-16 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
RAM
4 Gb DDR3
SSD veya HDD modeli
320 Gb
Ekran kartı
GT 210
Anakart
ECS G41 TR-3
Eski işlemcim Intel Pentium E5500 yeni aldığım ise Q8200 intenetten getirdim de yeni işlemci taktım görüntü gelmedi eski işlemcinin aynı taktım görüntü geldi sebebi nedir işlemci doğru taktım pinlerde sorun yok temiz duruyor fanı takmadım macun sürmedim sadece ekran kartı kablosunu ve güç kaynağı bağladım.

Çözüm
BIOS'u güncel mi? İşlemci sağlam mı? Başka bir cihazda denedin mi işlemciyi?

BIOS güncel mi bilgim yok başka deneyeceğim cihazda yok isterseniz eski işlemcimi takıp güncellerim. Resimdeki CD'den başka elimde anakart ile ilgili bir şey yok.

Sorunum çözülmüştür komple anakartın her parçasını söktüm taktım RAM silgi ile sildim ve BIOS sıfırladım ardından 30 saniye açma kapama düğmesine basarak statik elektrik aldım 10 dk çalıştıktan sonra görüntü aldım BIOS güncellemedim sıfırladım umarım başka kişilerede yardımcı olması dileğiyle 🙂
Eski işlemcim Intel Pentium E5500 yeni aldığım ise Q8200 intenetten getirdim de yeni işlemci taktım görüntü gelmedi eski işlemcinin aynı taktım görüntü geldi sebebi nedir işlemci doğru taktım pinlerde sorun yok temiz duruyor fanı takmadım macun sürmedim sadece ekran kartı kablosunu ve güç kaynağı bağladım.

BIOS güncel mi bilgim yok başka deneyeceğim cihazda yok isterseniz eski işlemcimi takıp güncellerim. Resimdeki CD'den başka elimde anakart ile ilgili bir şey yok.

Sorunum çözülmüştür komple anakartın her parçasını söktüm taktım RAM silgi ile sildim ve BIOS sıfırladım ardından 30 saniye açma kapama düğmesine basarak statik elektrik aldım 10 dk çalıştıktan sonra görüntü aldım BIOS güncellemedim sıfırladım umarım başka kişilerede yardımcı olması dileğiyle 🙂

Dosya Ekleri

• IMG_20221117_173711.jpg
    IMG_20221117_173711.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Çözüm
@mochaspace46 sorunu çözdüm yukarıda belirttim evet anakart LGA 775 aldığım da öyle teşekkür ederim 🙂

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı