İşlemci Değişimi Sonrası Kasmaların Artması

eren63

Hectopat
Intel Pentium 2.60 GHz işlemciden Intel Core Duo 3.00 GHz işlemciye yükselttim kasma sorunu gitsin diye ama daha fazla olmaya başladı, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle ki; eskimiş bir HDD verilere yavaş erişeceği için takılmalar ve gecikmeler oluşacaktır. HDD mekanik bir parça olduğu için zamanla eskir.
Oyunlarda oluşan kasmaların nedenini tam olarak saptayabilmemiz için de hem sisteminizi ve işletim sisteminizi detaylı olarak belirtmeniz ve oynadığınız oyunları yazmanız gerekli.

Intel Core Duo 3.00 GHz işlemci
Atı Radeon HD 4600 series ekran kartı
4GB ram

Oynadığım oyun ise : wolfteam
Bak dostum sistemini daha detaylı belirtmen gerekiyor. Bilgisayarına Aidia64 uygulamasını yükle daha sonra sistem raporunu oluştur ve Mediafire aracılığı ile yükle. Yani upload edin. Bağlantısını buraya yaz.
Sistem raporunu çıkarmayı şuradan öğrenebilirsiniz.

Anakart modelinizi belirtmemişsiniz mesela. Acaba anakartınız taktığınız işlemcinin FSB değerini destekliyormu. Bazı anakartlar işlemciyi görüp çalıştırıyor ancak işlemcinin FSB değerine yükselemediği için (örneğin işlemci 800 FSB fakat anakart 533 FSB. işlemci de 533 FSB de çalışıyor) işlemcinin FSB değerini aşağı çekiyor. Bunun gibi bir sorun olabilir.
Ya da arkadaşımızın dediği gibi HDD eğer yavaşladıysa veya işletim sisteminizin bakımını uzun süredir yapmadıysanız böyle kasmalar donmalar olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı