İşlemci değişimi sonrası PC kapanıp açılıyor

gökhan keser

Centipat
Daha fazla  
Selamın aleyküm arkadaşlar bugün Aliexpress'ten sipariş ettiğim Intel X5460 geldi BIOS'u güncelledim ardından PC'yi kapattım işlemciyi macunlayıp koydum PC açılıyor işlemciyi falan tanıdı fakat masaüstüne geliyor PC 2-3 dakika sonra hemen kapanıyor nedeni ne olabilir PSU 400W fan da stok.

GA-G41MT-S2PT anakartım var BIOS programı ile güncelledim yani güncelleyebilmişimdir inşallah ilk defa yaptım flash olmadığı için program ile yaptım BIOS güncellenmemiş olsa işlemciyi tanımazdı diye sistem?

GA-G41MT-S2PT anakartım var BIOS programı ile güncelledim yani güncelleyebilmişimdir inşallah ilk defa yaptım flash olmadığı için program ile yaptım BIOS güncellenmemiş olsa işlemciyi tanımazdı diye sistem?
Hocam İşlemciyi Tanır O Zaten, Sen Modlamasan da Sorun Şu Ya Biosu Modlayamamışsın Ya Stok Fanın Yetersiz. Çünkü Biosu Modlamazsan X5460'ın Sıcaklığı 90 Dereceyi Görür.

Evet hocam zaten stok fanı çıkarıp eski işlemcimi takarken stok fanda işlemci de 5 dakika çalışmadan çok sıcak olmuştu bir de işlemci 2.10 GHz çalışıyordu 3.16 GHz normalde hızı Main page buradan aldım modlu BIOS'u güncellendiğini nereden anlarım? Yardımcı olur musunuz acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı