PC birden kapanıp açılıyor

Monarchh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2. kez oluyor PC açıldıktan birkaç dakika sonra birden kapanıp tekrar açılıyor fakat anakart kırmızı ışık yanıyor sonra güç düğmesine basılı tutup çektiğimde PC açılıyor kırmızı ışıkta sönüyor bunun sebebi nedir?

Arkadaşlar 2. kez oluyor PC açıldıktan birkaç dakika sonra birden kapanıp tekrar açılıyor fakat anakart kırmızı ışık yanıyor sonra güç düğmesine basılı tutup çektiğimde PC açılıyor kırmızı ışıkta sönüyor bunun sebebi nedir?

Sistemin tam özelliklerini iletebilir misin? Ayrıca PC açıldığında herhangi bir uygulamayı veya oyunu açıyor musun masaüstünde yine kapanıyor mu?

Sistemin tam özelliklerini iletebilir misin? Ayrıca PC açıldığında herhangi bir uygulamayı veya oyunu açıyor musun masaüstünde yine kapanıyor mu?
Masaüstü açılıyor bir kaç dakika sonra otomatik kapanıp tekrar açılıyor kasa ama anakart kırmızı ışık yanıyor daha sonra güç düğmesine basılı tutup açtığımda tekrar açılıyor sistem. PSU'dan falan kapatıp fişleri çekip bir kaç saniye bekledikten sonra takıyorum bir sorun kalmıyor.

Masaüstü açılıyor birkaç dakika sonra otomatik kapanıp tekrar açılıyor kasa ama anakart kırmızı ışık yanıyor daha sonra güç düğmesine basılı tutup açtığımda tekrar açılıyor sistem. PSU'dan falan kapatıp fişleri çekip birkaç saniye bekledikten sonra takıyorum bir sorun kalmıyor.

Yüke binmeden restart attığı ve net sistem bilgisi olmadığı için birçok sebepden olabilir olarak yorumluyorum 2 adet RAM bulunuyor ise tek tek takıp denemeni öneririm veya çevrende ödünç alabileceğin bir PSU var ise bir de PSU testi yapman mantıklı olacaktır.

Yüke binmeden restart attığı ve net sistem bilgisi olmadığı için birçok sebepden olabilir olarak yorumluyorum 2 adet RAM bulunuyor ise tek tek takıp denemeni öneririm veya çevrende ödünç alabileceğin bir PSU var ise bir de PSU testi yapman mantıklı olacaktır.
PC sana cevap yazarken tekrar kapandı, tüm testler zaten en başında yapıldı daha düne kadar bir şey yoktu zaten. Piriz den de kaynaklanacağını düşünüyorum

Şu an pc komple açılmıyor hocam, hiç bir şeyin fanı va dönmüyor sadece ram rgbsi yanıyor

Son düzenleme:
PC sana cevap yazarken tekrar kapandı, tüm testler zaten en başında yapıldı daha düne kadar bir şey yoktu zaten. Prizden de kaynaklanacağını düşünüyorum.

Şu an PC komple açılmıyor hocam, hiçbir şeyin fanı VA dönmüyor sadece RAM RGB'si yanıyor.

Bu duruma benzer olay ile daha önce karşılaştım statik elektrik ile ilgiliydi tüm kabloları çıkarıp bir süre bekledikden sonra PC çalışmıştı fakat ben senin sorunun PSU ile ilgili olduğunu düşünüyorum net PC donanımlarını paylaşabilirsen PSU wat değerine kadar daha sağlıklı yorum yapabilirim.

Bu duruma benzer olay ile daha önce karşılaştım statik elektrik ile ilgiliydi tüm kabloları çıkarıp bir süre bekledikden sonra PC çalışmıştı fakat ben senin sorunun PSU ile ilgili olduğunu düşünüyorum net PC donanımlarını paylaşabilirsen PSU wat değerine kadar daha sağlıklı yorum yapabilirim.
3080 ti evga 3ftw ultra
MSI MPG B650 Carbon
7800x3d
Kingston 1TB Fury Renegade SFYRS/1000G NVMe M.2 Okuma Hızı 7300MB / Yazma Hızı 6000MB SSD
G.Skill Trident Z5 Neo RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz CL32
DeepCool LT520 (240mm)
Corsair iCUE 4000D Airflow RGB Tempered Glass USB 3.1 ATX Mid Tower Kasa
RM850e PCIe 5.0 PSU

3080 Ti EVGA 3FTW Ultra.
MSI MPG B650 Carbon.
7800x3D.
Kingston 1TB Fury Renegade SFYRS/1000G NVMe M.2 okuma hızı 7300 MB / yazma hızı 6000 MB SSD.
G.Skill Trident Z5 Neo RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz CL32.
DeepCool LT520 (240mm)
Corsair iCUE 4000D airflow RGB tempered glass USB 3.1 ATX mid Tower kasa.
RM850e PCI-e 5.0 PSU.

Hocam anakartta bir ışık yandığını söylemiştiniz bazı anakartlarda birden fazla ışık bulunuyor arza testpiti için veya yanıp sönme durumuna göre yine aynı şekilde arzanın neden kaynaklandığını belirtiyor isterseniz anakartınızın marka modeline göre araştırabilirsiniz.
PSU wat değeriniz sisteme tam yeter gibi görünüyor zaten masaüstünde kapanıyordu yük altına girmeden en son hiç açılmıyor dediniz bence tekrardan RAM'leri tek tek denemenizi öneririm. Sistem yeni toplandı ise kabloları da yeniden gözden geçirebilirsiniz sıvı sogutucu kablolarında temansızlık var ve pompa çalışmıyor ise PC çok yüksek ısılara ulaşıp direk kapanıyor veya bir süre kitleniyorda olabilir.

Hocam anakartta bir ışık yandığını söylemiştiniz bazı anakartlarda birden fazla ışık bulunuyor arza testpiti için veya yanıp sönme durumuna göre yine aynı şekilde arzanın neden kaynaklandığını belirtiyor isterseniz anakartınızın marka modeline göre araştırabilirsiniz.
PSU wat değeriniz sisteme tam yeter gibi görünüyor zaten masaüstünde kapanıyordu yük altına girmeden en son hiç açılmıyor dediniz bence tekrardan RAM'leri tek tek denemenizi öneririm. Sistem yeni toplandı ise kabloları da yeniden gözden geçirebilirsiniz sıvı sogutucu kablolarında temansızlık var ve pompa çalışmıyor ise PC çok yüksek ısılara ulaşıp direk kapanıyor veya bir süre kitleniyorda olabilir.
Hocam düne kadar bir şey yoktu. Şu an pc açmaya çalıştığımda hiç bir şey çalışmıyor sadece ram rgb si yanıyor.

Hocam düne kadar bir şey yoktu. Şu an PC açmaya çalıştığımda hiçbir şey çalışmıyor sadece RAM RGB'si yanıyor.

Hocam PC de bağlı olan tüm fan kablolarını çıkarıp dener misin? Çalışır ise dikkat et işlemcin direk ısınacaktır.

Ayrıca BIOS pilini çıkartıp bir süre bekleyip tekrar takıp denemenizi öneririm.

Geri
Yukarı