İşlemci değişimi sonrası PSU patladı

Büyük ihtimal hayır gelmeyen taraftan bir psu , sağında solunda altında veya yanlarında hiçbir etiket veyahut bir yazı yok.

İnşallah☺

Peki psu seçerken diğer bileşenlerle uyumluluğu olup olmama olayı var mı?
Şuan kullandığınız kablolara ve attıklarımın sahip olduğu kablolara bakıp bunu bulabilirsiniz.

İşlemciden de olmuş olabilir. Vakti gelmiş de olabilir. Sonuç olarak o güç kaynağını hayata geri döndürmenin mümkün olduğunu düşünmüyorum.

Önemli olan başka parçalara zarar verip vermemiş olması. Bunu da bilgisayarı farklı bir güç kaynağında test etmeden bilemeyiz.
Güç kaynağı önerim :
Paranız yeterse :
Yetmezse :
Merhaba iyi aksamlar yeniden rahatsız ediyorum ama , bugün farklı bir PSU ile çalıştırmayı denedim dediğiniz gibi , ekran kartı fanı dönüyodu anakartta yeşil ışık yanıyodu fanlar felanda dönüyodu gayet normal ama ekrana görüntü gelmedi , benim şüphem işlemci bozulmus ya da yanmış olabilir mi? İşlemci fanını söksem işlemciyide söksem anlama şansım var mı işlemcinin sağlam olup olmadıgını.
Merhaba iyi aksamlar yeniden rahatsız ediyorum ama, bugün farklı bir PSU ile çalıştırmayı denedim dediğiniz gibi, ekran kartı fanı dönüyordu anakartta yeşil ışık yanıyordu fanlar falanda dönüyordu gayet normal ama ekrana görüntü gelmedi, benim şüphem işlemci bozulmus ya da yanmış olabilir mi? İşlemci fanını söksem işlemciyide söksem anlama şansım var mı? İşlemcinin sağlam olup olmadıgını.

Bir de, denediğim güc kaynagında, eski kullandıgım güc kaynagından fazla kablolar vardı uyumsuzluk yüzünden görüntü gelmemiş olabilir mi?

Son düzenleme:
Merhaba iyi aksamlar yeniden rahatsız ediyorum ama, bugün farklı bir PSU ile çalıştırmayı denedim dediğiniz gibi, ekran kartı fanı dönüyordu anakartta yeşil ışık yanıyordu fanlar falanda dönüyordu gayet normal ama ekrana görüntü gelmedi, benim şüphem işlemci bozulmus ya da yanmış olabilir mi? İşlemci fanını söksem işlemciyide söksem anlama şansım var mı? İşlemcinin sağlam olup olmadıgını.

Bir de, denediğim güc kaynagında, eski kullandıgım güc kaynagından fazla kablolar vardı uyumsuzluk yüzünden görüntü gelmemiş olabilir mi?

Ekrana görüntü ekran kartını söküp HDMI veya VGA kablonu direk anakarta takıp dener misin kardeşim görüntü gelecek mi?

Ekrana görüntü ekran kartını söküp HDMI veya VGA kablonu direk anakarta takıp dener misin kardeşim görüntü gelecek mi?
Şöyle bir psu ile deşiştirdik tam anlamıyorum özelliklerini ama , bu sisteme 330w yeter 500 e gerek yok dediler , anlayan var ise hakkında bldiklerinizi söyler misiniz , iade edebilme şansım var .

Dosya Ekleri

• 20220507_193928.jpg
    20220507_193928.jpg
    165,8 KB · Görüntüleme: 35

Yeni konular

Geri
Yukarı