PSU patlaması

CihanDN

Hectopat
Katılım
3 Şubat 2017
Mesajlar
119
Birkaç saat önce bilgisayarı açtım fakat monitörü açmadım telefona bakıyordum. Aradan bir dakika geçmeden bir patlama sesiyle irkildim ve aynı anda kasanın arkasından duvara ani bir ışık vurdu. Bilgisayar kapandı ben de hemen prizi düğmesine basıp kapattım ardından bilgisayarın fişini çektim. İnternetten baktığım kadarıyla PSU kaynaklı bir sorun sanırım. Tekrar açmayı denedim fakat anakart bildirim LED'leri yanmıyor ve bir tepki alamıyorum. Yanık kokusu vs. hiçbir şey yok, diğer parçalara zarar geldi mi onu da bilmiyorum. Anakart MSI H110M PRO-VD, bu tarz elektrik arızaları için bir koruması falan var mı bilen varsa lütfen yardımcı olsun ona göre sağlam parçaları bir şekilde değerlendireceğim. PSU noname çok ucuza almıştım zaten.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Mr. Kerem

Hectopat
Katılım
11 Kasım 2017
Mesajlar
1.413
Çözümler
8
Her ne kadar iyi marka olsa da yıllar önce piyasaya çıkarmış, alt kategoride ki güç kaynağı da olabilir. Veya da sistemin tükettiği güce göre yetersiz bir PSU’ da olabilir.
 

Berke01

Picopat
Katılım
15 Şubat 2021
Mesajlar
144
En iyi markanın bile herkes alabilsin diye çok ucuza ürünleri olabiliyor, düşük bütçede sertifikasız PSU yerine en azından sertifikası olan bir Rampage tavsiye ederim.
 
Artı -1 Eksi
Yukarı