işlemci değişimi

Ercan

Hectopat
Daha fazla  
Acer v3-551g laptopa sahibim laptopun genel özellikleri;
AMD Quad-Core Processor A8-4500m with Turbo core technology up to 2.80 ghz.
AMD Radeon HD 7640g+7670m dedicated vram
6gb ram-500 gb harddisk
bla bla

Arkadaşlar bazı durumlarda işlemcim yetmiyor ve değiştirmem gerektiğini düşünüyorum ama değiştirilir mi bilmiyorum yada değiştirilebilse bile bundan daha iyi hangi işlemciyi takabilirim en düşük A10 işlemci düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

Kardeş merhaba. Dizüstü bilgisayarlar işlemci değişimi konusunda pek rahat değildirler. Niyesi uzun. Sana en basitinden şunu söyleyeyim. İşlemcinin soketinin kaç pin olduğunu öğren, aynı soket pin sayısındaki en iyi işlemciyi öğren, sonra onun benchmark puanlarını gör. Sonra dur ve bir düşün ben bu işe kalkışmalı mıyım, bu kadarcık ekstra performans için bu kadar verdiğim paraya değecek mi diye. Muhtemelen bilgisayarın da çok eski de değildir. Ama şu da bir gerçek ki AMD işlemciler şimdilik dizüstü bilgisayarlarda hüsran. AMD'nin mobil A10 serisindeki en güçlü işlemcisi 5750 sanırım. Ama bence sen vazgeç bu sevdadan. Şu andaki işlemcinin 1.35 katı filan performans alacaksın ki zaten bu işlemciyi bakkaldan ekmek alır gibi satmıyorlar. 2. elde bulması alması, değiştirmesi...
Sen bilirsin.

Valla bende kararsızım zaten çok ilginç oluyor bazen mesela bir kere oyun oynarken işlemci yüzde 80 ile falan çalışıyor ekran kartı yüzde 60-70 ler arası gidiyor işlemcinin turbosu tam çalışmıyor up 2.8 ghz diyor 2.28 den yukarı çıkmıyor bilmiyorum işte bende

Valla bende kararsızım zaten çok ilginç oluyor bazen mesela bir kere oyun oynarken işlemci yüzde 80 ile falan çalışıyor ekran kartı yüzde 60-70 ler arası gidiyor işlemcinin turbosu tam çalışmıyor up 2.8 ghz diyor 2.28 den yukarı çıkmıyor bilmiyorum işte bende
Işlemcinin oyunlarda %80 %100 çalışması normal. Turbo gücü çalıştırmak için performans yada oyun profili vardır onları seçersen 2.8 Ghz'e çıkacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı