İşlemci Değişimi

ExecutioneR_

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar işlemcimi değişeceğim. Şu anki işlemcim i3 380M. Alacağım işlemci i5 560M.
Bu Türkiye'de ki ilan:
Bu da Çin'de ki ilan:
Arada yaklaşık 80-90 TL fark var. Çin'de ki satıcının puanı iyi ve bayağı fazla sipariş var. Yani satıcı güvenilir.
Türkiye'de kinin hiç siparişi yok ama bana güvenilmez gelmedi bilemiyorum.
Hangisini tercih etmeliyim?

Cin'den Xeon X5460 almistim ve sorunsuz bir sekilde gelmisti. Isinma sorunundan dolayi calistiramamistim fakat BIOS'ta islemciyi goruyordu. Anakartinizda islemci degisimi gibi bir ozellik varsa alabilirsiniz Cin'den. Saticiya urunu vergilerden dolayi hediyeymis gibi gondermesini soylerseniz buyuk ihtimalle 11,50-15TL arasi vergi odersiniz.

Arkadaşlar işlemcimi değişeceğim. Şu anki işlemcim i3 380M. Alacağım işlemci i5 560M.
Bu Türkiye'de ki ilan:
Bu da Çin'de ki ilan:
Arada yaklaşık 80-90 TL fark var. Çin'de ki satıcının puanı iyi ve bayağı fazla sipariş var. Yani satıcı güvenilir.
Türkiye'dekinin hiç siparişi yok ama bana güvenilmez gelmedi bilemiyorum.
Hangisini tercih etmeliyim?

Çin'den artık alışverişi önermiyorum. Zaten vergi çıkacak bir de zamanınız gidecek. Zaten vergiyi kat aradaki fark 40-50 TL'ye düşer. Yani Türkiye'den almak daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Çin'den artık alışverişi önermiyorum. Zaten vergi çıkacak bir de zamanınız gidecek. Zaten vergiyi kat aradaki fark 40-50 TL'ye düşer. Yani Türkiye'den almak daha mantıklı bir seçenek olacaktır.
Aradaki 40-50 TL ile termal macun alinip sogutma saglanabilir. En ufak seyleri dusunmeden ekstra para harcamaya gerek yok.

Dizüstü bilgisayardaki işlemciler genellikle anakarta entegre olur yani lehimlidir. Eğer işlemciniz lehimli ise işlemci değişimi yapamazsınız.

Aradaki 40-50 TL ile termal macun alinip sogutma saglanabilir. En ufak seyleri dusunmeden ekstra para harcamaya gerek yok.
Termal macun var zaten. Cooler Master Mastergel kullanıyorum.
Dizüstü bilgisayardaki işlemciler genellikle anakarta entegre olur yani lehimlidir. Eğer işlemciniz lehimli ise işlemci değişimi yapamazsınız.
Onu kontrol ettim lehimli değil sadece ekran kartı anakarta lehimli.

Bir de Türkiye'de ki satıcı Çin'den getirip satıyor olabilir mi?
Arkadaşlar güncelleme: Aliexpress Kupon verdi işlemciyi 70 TL'ye alabiliyorum. 20 TL indirim kuponu verdi. Çin'den mi almalıyım ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı