İşlemci değişiminin ardından sistem açılmıyor

FurkanBEYY3

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Ryzen 3 1200 işlemciden Ryzen 5 3600 Pro'ya geçiş yaptım ve taktıktan sonra ekranım gelmedi. BIOS'tan dolayı olduğunu düşündüm ve eski işlemcimi takmama rağmen halen daha ekran gelmiyor. Sorun nerededir acaba arkadaşlar? Anakartım A320 M-R Asus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Jumper ile BIOS sıfırlama deneyin:

BIOS sıfırlama deneyin:

Kasadaki monitör kablosunu çıkarıp takmayı dener misin?

Merhaba arkadaşlar, ben Ryzen 3 1200 işlemciden Ryzen 5 3600 Pro'ya geçiş yaptım ve taktıktan sonra ekranım gelmedi. BIOS'tan dolayı olduğunu düşündüm ve eski işlemcimi takmama rağmen halen daha ekran gelmiyor. Sorun nerededir acaba arkadaşlar? Anakartım A320 M-R ASUS.

Hocam HDMI kabloyu anakarta takmanızdan dolayı olabilir.

BIOS sürümü yükseltmeniz gerekiyor r3 1200 ü destekleyen sürüm ile r5 pro 3600 destekleyen sürüm farklı.

BIOS sürümü yükseltmeniz gerekiyor r3 1200 ü destekleyen sürüm ile r5 pro 3600 destekleyen sürüm farklı.
Ayrıca işlemci değişikliğinden sonraki ilk çalıştırmalarda pc konfigurasyon yaptığı için ekran geç gelebiliyor, açıp bir süre bekleyin değişimden sonraki ilk açılışlarda ekran biraz geç gelir ve pc kendini bir defa resetler. Daaha sonra normal şekilde çalışacsktır.

2023-02-03_22-18-48.png

Geri
Yukarı