İşlemci değişince fomat atmak gerekir mi?

Davut.pk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba mevcutta i5 3.nesil PC kullanıyorum abiminki ise i5 2.nesil soketleri zaten aynı, merak ettiğim şey şu: Ben kendi işlemcimi abime vereceğim onun pcsi daha sağlam ve ortak kullanacağız onun işlemciyi kendi kasama takacağım. Şimdi işlemcileri değiştirdikten sonra format, kurulum, BIOS ayarı gerekecek mi bunu merak ettim. Ayrıca onun PC'si şifreli yani bana user hesap veriyor onu kullanıyorum yani yönetici yetkim yok. Değiştikten sonra sorun olur mu yapmam gereken nedir?

Hayır, bios ve işletim sistemi kendiliğinden algılar, format atmanıza gerek yok. Ama işlemcileri takarken bağlantılarının tam olmasına ve uygun miktarda macun kullanmaya dikkat edin.

Herhangi işlem yapmanıza gerek yok hocam direk işlemcileri düzgünce çıkarıp değiştirin hazır çıkarmışken macunları tazeleyip soğutucuları falan bir temizleyin hatta.

Teorik olarak atmanız gerekmez fakat ben atmanızı öneririm. Forumda bazı arkadaşlar işlemci değişiminde sonra Windows'un işlemci çekirdeklerini yanlış algıladıği bazi sorunlar çikarttığını söylemişlerdi.

Teorik olarak atmanız gerekmez fakat ben atmanızı öneririm. Forumda bazı arkadaşlar işlemci değişiminde sonra Windows'un işlemci çekirdeklerini yanlış algıladıği bazi sorunlar çikarttığını söylemişlerdi.
Ama sonuç olarak pc açılacak ve doğru şekilde çalışacak demi? Senin dediğin olay performansı etkileyecek gibi. Doğru mu anladım dostum?

Ama sonuç olarak PC açılacak ve doğru şekilde çalışacak değil mi? Senin dediğin olay performansı etkileyecek gibi. Doğru mu anladım dostum?

Açılır çalışır fakat sorun yaşayıp yaşamayacağınız hakkında kesin bir şey diyemem bu dediğimi herkes yaşamadı yani bazı arkadaşlar yaşamış ben de sizi bilgilendireyim dedim. Deneyip görün bence kendiniz sorun yaşamazsanız kullanırsinız.

Geri
Yukarı