İşlemci düşük GHz'de çalışıyor

en düşük çalışma ve en yüksek çalışma seçeneği vardır. 2sini de %100e çektiysen, sıkıntı bir durum, sürekli yükte kalır işlemci. Kendine göre optimum seviyelerde tut. Bir de öyle dene.
%5 de.

Acer servise yolamalı mıyım ümraniye de.

%5 de.

Acer servise yolamalı mıyım ümraniye de.
Eğer herşey çalışıyorsa, servise gönderince değişecek bir şey olmayacaktır. Ya format atarlar ya termal bakım yaparlar yollarlar. Bu düşük frekansı işlemciniz kendisi tercih ediyor. Yani yüke binmediği sürece arttırmaz. Bu arada sistem bilgilerinizi paylaşmadığınız için net de konuşamıyoruz.

Eğer her şey çalışıyorsa, servise gönderince değişecek bir şey olmayacaktır. Ya format atarlar ya termal bakım yaparlar yollarlar. Bu düşük frekansı işlemciniz kendisi tercih ediyor. Yani yüke binmediği sürece arttırmaz. Bu arada sistem bilgilerinizi paylaşmadığınız için net de konuşamıyoruz.

Paylaştım ama gene paylaşiyim 16 Aralık 2022 de aldım Aspire 7 A715 51g i5 124p RTX 3050 16 GB RAM.

Paylaştım ama gene paylaşiyim 16 Aralık 2022 de aldım Aspire 7 A715 51g i5 124p RTX 3050 16 GB RAM.
Birebir aynı laptopu kullanıyorum haftalardır aynı sıkıntıyı yaşıyorum oyun menüsünde 2.5ghz üstü ama oyun içerisinde sabit 1.7ghz ve sürekli fps düşüşleri, siz sorunu çözebildiniz mi yoksa laptopun kendi yetersizliği olduğundan dolayı değiştirdiniz mi?

Birebir aynı laptopu kullanıyorum haftalardır aynı sıkıntıyı yaşıyorum oyun menüsünde 2.5GHz üstü ama oyun içerisinde sabit 1.7GHz ve sürekli FPS düşüşleri, siz sorunu çözebildiniz mi yoksa laptopun kendi yetersizliği olduğundan dolayı değiştirdiniz mi?

Değiştirdim ve şunu anladım MSI dışında laptop uzun ömürlü degil.

i5 ama işlemcinin tam modeli nedir? BIOS'tan CPU ile ilgili oto konfigürasyonar var mı? Bir kontrol et. Ayrıca tam model verirseniz işlemci hakkında konusalım.

Hocam ben bu laptopu sattım ama gene de söyleyeyim i5 1240P. 35W sanırım.

Acaba adaptörün orijinal miydi?

Evet işelmci oyun için değil daha çok Chrome Excel arı işler için laptop yetersizliği yani. 13500 sattım iyikide satmışım diyorum ama keşke Monster almasaydım :(

Yeni konular

Geri
Yukarı