İşlemci fana yapışmış çıkmıyor

Hasanf1

Centipat
Termal macun değiştirmek için fanı sökmek istedim ama fan işlemci ile birlikte çıktı. Ve şu an yapışmış durumdalar. Nasıl ayırıp termal macun uygulayacağım?

IMG_20200409_125707.jpg

Klasik problem dostum çıkarken biraz sallandırman lazımdı bunun sonunun çoğu pin yamulması kırılması ile sonuçlanıyor.

İşlemci ve fan arasına sert ince bir kart sokup çıkarmaya çalışın ama fanı ve işlemcinin üstünü çizmeden.

İnci bir ip ile iki ucundan ipi gererek işlemci ve fan arasından geçirin. Ayıralacaklar. Fakat bunu yaparken işlemci bir anda fırlayabilir. Bu yüzden yatak gibi geniş bir yumuşak alanda yapın.

Klasik problem dostum çıkarken biraz sallandırman lazımdı bunun sonunun çoğu pin yamulması kırılması ile sonuçlanıyor.
Ping derken?
Termal macun değiştirmek için fanı sökmek istedim ama fan işlemci ile birlikte çıktı. Ve şu an yapışmış durumdalar. Nasıl ayırıp termal macun uygulayacağım?

Eki Görüntüle 531398
Keşke hemen sökmeseydiniz. Bir stress testi yapıp ardından bilgisayarı kapatıp hızlıca çıkarmanız lazımdı soğutucuyu. Şimdi nasıl takmayı düşünüyorsunuz?

Reis arasına nazikçe jilet veya ince bıcak sok köşedeki aralıktan veya masur ipliği de olur hatta ip daha iyi olur.

Eki Görüntüle 531398
İp tarzı bir şey geçirerek ayırabilirsin. Yanlız şu işlemci pinlerine dikkat et. İşlemciyi yanlışlıkla düşürürsen ya da herhangi bir şekilde o pinlerden birkaç tanesi yamulursa büyük bir sorun yaratır.

IP tarzı bir şey geçirerek ayırabilirsin. Yanlız şu işlemci pinlerine dikkat et. İşlemciyi yanlışlıkla düşürürsen ya da herhangi bir şekilde o pinlerden birkaç tanesi yamulursa büyük bir sorun yaratır.

Söktüm, macun sürüp geri taktım. Ama görüntü gelmiyor. Sebebi Pin'in yamulmuş olması olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı