İşlemci fanı işlemciyi soğutmuyor

Taha7575

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Dün işlemcinin termal macununu değiştim fakat değişirken fan ayaklarına takılan saydam plastikler kırdım şimdi ile sadece o siyah plastik vida ile tuturdum sağlam oldu fakat işlemci sıcaklıktan dolayı kendini kapatıyor ne yaptıysam olmadı fan vidası alsam olur mu yoksa yeni fan mı almam gerek?

Dosya Ekleri

• images (6).jpeg
    images (6).jpeg
    8,5 KB · Görüntüleme: 25
Hocam Stok Fan Değil Sadece Bu Parçalar Kırıldı Bende Eriterek Sıkıştırdım ama soğutma yapmıyor
Doğrudur işlemci ile arasında sıkıştırma yapması gerek eritirken büyük bir ihtimalle arasında boşluk bıraktınız. Cevaba gelirsek bunların değişimi zahmetlidir bana kalırsa uğraşmak yerine arkadaşın da dediği gibi 300-400 TL bandında bulabilirsin. Satın almak daha iyi bir çözüm bence.

Doğrudur işlemci ile arasında sıkıştırma yapması gerek eritirken büyük bir ihtimalle arasında boşluk bıraktınız. Cevaba gelirsek bunların değişimi zahmetlidir bana kalırsa uğraşmak yerine arkadaşın da dediği gibi 300-400 TL bandında bulabilirsin. Satın almak daha iyi bir çözüm bence.
Tamam hocam teşekkürler Yeni Fan Alacağım
Hocam termal macuna değmiyordur fanın iç kısmı tam oturmamış olabilir soğutmada bundan dolayı olmuyor olabilir.
Kırmışsınız, doğal olarak blok tam oturmamıştır.

Hocam termal macuna değmiyordur fanın iç kısmı tam oturmamış olabilir soğutmada bundan dolayı olmuyor olabilir.

Hocam Intel 1156 Pin Fan sipariş Ettim Depoda Eski Bir Kasa Var 775 pin olması gerek stok fan o olur mu beni o fan gelene kadar idare etse acaba olur mu?

Son düzenleme:
Tamam hocam teşekkürler Yeni Fan Alacağım

Hocam Intel 1156 Pin Fan sipariş Ettim Depoda Eski Bir Kasa Var 775 pin olması gerek stok fan o olur mu beni o fan gelene kadar idare etse acaba olur mu?
Bilmiyorum fakat soket delikleri uyuyor mu bi denemelisin Ayrıca hwmonitor ile sıcaklıkları bi kontrol etmeni tavsiye ederim

Geri
Yukarı