İşlemci fanı kasaya takılır mı?

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam. Elimde aşağıda fotoğrafı bulunan fan bulunuyor.

IMG_20220123_233848.jpg

Bu fanı AMD FX 8320'den söktüm.
Bu fanın aynısı birkaç ay önce 450 TL idi. Şu an ben bu fanın benzerini 600-700 TL'ye anca alırım. Ama ben bunu satmaya çalışsam 150 TL'ye satamam.
Bunun soğutucu kısmını söküp kasaya montajlamak istiyorum. Çok iyi soğutma sağlar. 4000 küsur devirlere çıkıyor. Bu fanı kasaya takmak istiyorum fakat vida delikleri denk gelmiyor. Klips yardımıyla yerleştirsem bir şey olur mu?
Ve ben bu işlemci fanını anakartta bulunan 3 pin kasa fan soketine takarsam sorun olur mu?

Selam. Elimde aşağıda fotoğrafı bulunan fan bulunuyor.

Eki Görüntüle 1279994

Bu fanı AMD FX 8320'den söktüm.
Bu fanın aynısı birkaç ay önce 450 TL idi. Şu an ben bu fanın benzerini 600-700 TL'ye anca alırım. Ama ben bunu satmaya çalışsam 150 TL'ye satamam.
Bunun soğutucu kısmını söküp kasaya montajlamak istiyorum. Çok iyi soğutma sağlar. 4000 küsur devirlere çıkıyor. Bu fanı kasaya takmak istiyorum fakat vida delikleri denk gelmiyor. Klips yardımıyla yerleştirsem bir şey olur mu?
Ve ben bu işlemci fanını anakartta bulunan 3 pin kasa fan soketine takarsam sorun olur mu?
92mm fan, vida delikleri o yüzden denk gelmiyordur. Diyelim ki kasanıza bir şekilde monte ettiniz hatrı sayılır bir ısı düşüşü olmaz ama takınca zararı da olmaz

Geri
Yukarı