İşlemci fanı önerisi

rıdemistaken

Hectopat
Yer
Ankara
Dostlarım, anakartım G31tm P21, işlemcim E7500 stok fan kullanıyordum ve işlemci sıcaklığını ölçtüğümde 75 80 derece duruyordu. Bende LGA 775 soketine uygun bir işlemci fanı aramaya başladım. Kaç mm olacağını bilmiyorum. Benim işlemci soketim biraz yüksekte duruyor ve geçen aylarda aldığım bir fan tam olarak oturmadı fan sürekli sokete çarpıyordu. Aldığım fan:
Deep Cool Gamma Archer 120mm Fan CPU Soğutucu buydu.

İnternette araştırırken adında bu fana denk geldim.Dediğim gibi soketim biraz yüksek ve bu fanı almak istiyorum. Bu fanı alabilir miyim?

Dostlarım, anakartım G31tm P21, işlemcim E7500 stok fan kullanıyordum ve işlemci sıcaklığını ölçtüğümde 75 80 derece duruyordu. Bende LGA 775 soketine uygun bir işlemci fanı aramaya başladım. Kaç mm olacağını bilmiyorum. Benim işlemci soketim biraz yüksekte duruyor ve geçen aylarda aldığım bir fan tam olarak oturmadı fan sürekli sokete çarpıyordu. Aldığım fan:
Deep Cool Gamma Archer 120mm Fan CPU Soğutucu buydu.

İnternette araştırırken adında bu fana denk geldim.Dediğim gibi soketim biraz yüksek ve bu fanı almak istiyorum. Bu fanı alabilir miyim?
Baktığın soğutucuların stok fandan çok bir farkları yok. En azından bunu al derim.

Bütçeniz nedir?
70 tl gibi bir bütçem var
Evet alabilirsin, soket tipine uygun her fanı takabilirsin yeter ki sığsın kasaya fakat linkteki fanın işlemcini iyi soğutacağını düşünmüyorum.

Ama ürünün yorumlarını okuduğumda bütün yorumların olumlu yönde olduğu gördüm.
Baktığın soğutucuların stok fandan çok bir farkları yok. En azından bunu al derim.

Peki bu soğutucunun diğer stok soğutucudan farkı nedir?
Ve ben önerdiğini soğutucuyu nasıl montajlıyacağım?

Bu soğutucunun ısı boruları var ve ısı bloğu daha büyük. Kesinlikle daha faydalı olacaktır. Sizin baktığınızın stok fandan farkı yok.

Bence bunu al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı