Işlemci fanı tam oturmadı ve işlemci GHz yavaş çalışıyor

THe_DuDee

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce işlemci fanını temizledim ve fanın anakartla birlesen 1 tane tırnağı kırıldı ve fan tam oturmadı. Yani 4 tırnak var 1 tanesi kırıldı ve fan tam oturmadı bir şey olmaz dedim ve PC'de oyun açtım oyunda FPS düşmesi ve düsük FPS yaşadım. Bu kadar FPS düsüren fan olabilir mi?
Virüs vardır diyerek PC'ye format attım sonuç aynı ve işlemciye hiç termal macun sürmedim yaklaşık 5 senedir kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gün önce işlemci fanını temizledim ve fanın anakartla birlesen 1 tane tırnağı kırıldı ve fan tam oturmadı. Yani 4 tırnak var 1 tanesi kırıldı ve fan tam oturmadı bir şey olmaz dedim ve PC'de oyun açtım oyunda FPS düşmesi ve düsük FPS yaşadım. Bu kadar FPS düsüren fan olabilir mi?
Virüs vardır diyerek PC'ye format attım sonuç aynı ve işlemciye hiç termal macun sürmedim yaklaşık 5 senedir kullanıyorum.

Fan tam oturmadığı için sıcaklık yükseliyor ve işlemci hızını düşürüyor sorun bu.

Termal macun işlemcinin daha rahat soğutulmasını sağlar. Fan ayağını eksi fanlardan kırmadan sökerek değiştirebilirsin. Bilgisayarcılarda genelde fanların ayakları oluyor eski fanlardan kalma.

İlla yeni fan almak zorunda mıyım yani onu sormak istedim.

Değilsin. Bilgisayarcıya getir fanı kırık ayağını değiştirsinler. Eski işlemci fanlarından sökme oluyor bilgisayarcılarda. Bende en azından var :) atmam onları. Tamirde ne zaman kırılacağını bilemezsin :)

Geri
Yukarı